Snílci (The Dreamers) - preview

7. 12. 2004 - 11:45 | Téma | red

Snílci (The Dreamers) - preview zdroj: tisková zpráva

Nejnovější drama Bernarda Bertolucciho se odehrává mezi třemi mladými milenci v Paříži v pohnutém roce 1968. Jde o krásnou podívanou pro všechny milovníky filmu. +Fotogalerie! „Petice je báseň a báseň je petice.“ Keaton nebo Chaplin? Clapton, nebo Hendrix? To jsou otázky, které vzrušují hrdiny nejnovějšího snímku italského mistra Bernarda Bertolucciho

„Petice je báseň a báseň je petice.“
Keaton nebo Chaplin? Clapton, nebo Hendrix? To jsou otázky, které vzrušují hrdiny nejnovějšího snímku italského mistra Bernarda Bertolucciho. Ten se filmem Snílci (The Dreamers) vrací do Paříže romantického roku 1968. Autor provokativního Posledního tanga v Paříži, výpravného Posledního císaře anebo Obležení ve Snílcích se sladkou nostalgií exponuje amerického mladíka Matthewa, milovníka Snfilmu, který se při protestech před proslulou Cinémathèque seznámí s filmem posedlými dvojčaty- zapáleným socialistou Theem (Luis Garrel) a nádhernou Isabelle (dcera Marlène Jobertové Eva Green). Nabídnou Matthewovi, aby s nimi žil v ohromném bytě jejich rodičů a Matthew, který se do obou okamžitě zamiloval, vstoupí do světa jejich filmových, ale i erotických her.

Bertolucci se prostě ve Snílcích lehce a s potěšením starého matadora vrací na své oblíbené místo a nezbývá, než vyslovit RESPEKT.
Láska k filmu, bezstarostné nicnedělání a pozadí revolty vytváří velmi silnou atmosféru bijáku, kterou zastřešují brilantní výkony mladých herců. Snílci jsou jedním z mála filmů, při kterých se dá přemýšlet, a zároveň je radost na ně koukat.
Bertollucci prokazuje hluboce propracovanou strukturu obrazu: průhledy, zdrcadlové odrazy, odkazy ke slavným dílům- kompozice jak hrom. Světla jsou přesná, neviditelný střih o sobě dá občas vědět virtuózním sólíčkem… Snílci jsou pomalým kinem pro milovníky filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.