Rozhovor s Annou Polívkovou

14. 4. 2006 - 15:32 | Téma | red

Rozhovor s Annou Polívkovou zdroj: tisková zpráva

ANNA POLÍVKOVÁ (JOLANA) Patří k výrazným hereckým talentům mladé generace. Genetickou výbavu pro uplatnění v oboru jí poskytli rodiče – herci Evelína Steimarová a Bolek Polívka

ANNA POLÍVKOVÁ (JOLANA)

Patří k výrazným hereckým talentům mladé generace. Genetickou výbavu pro uplatnění v oboru jí poskytli rodiče – herci Evelína Steimarová a Bolek Polívka. Anna Polívková po studiu pražské státní konzervatoře navštěvovala katedru nonverbálního divadla při HAMU pod vedením Ctibora Turby. V roce 1999 odcestovala do Paříže za studiem Mezinárodní školy pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu se Sabooge Theater Company. Věnuje se hře na příčnou flétnu, tanci, technice mimů, akrobacii. Nastudovala představení Vagina monology v Nosticově divadýlku pod Čertovkou. Spolu s otcem si zahrála v kriminálním filmu F. A. Brabce Bolero (2004). dále se objevila ve filmovém debutu Julia Ševčíka Restart (2005).

Můžete charakterizovat postavu Jolany?

Jolanka je postava cituplná, ale nemá jak ten svůj cit ventilovat a taky o sobě pravděpodobně nemá valné mínění. Myslí si, že není hezká, že je tlustá… a proto trošku útočí na muže, které potkává na dovolené. Ale dopadne to s ní dobře. Našla byste s Jolanou nějakou podobnou vlastnost? Ona má smysl pro ironii, umí si ze sebe udělat legraci… To ona umí a já také. Pár podobností by se možná našlo, ale je hodně zkreslující to srovnávat. Já jsem prostě úplně někdo jiný Rodiče vám ve filmu hrají Eva Holubová a Bob Klepl.

Jací byli jako kolegové usnadňuje vám v takových případech práci, když třeba kolegy znáte i ze soukromého života?

My jsme se vlastně ani s Evou ani s Bobem neznali. Ale bylo to s nimi strašně příjemný, protože oni se spolu velmi dobře znají, jsou dokonalý páreček, neustále dělají srandičky. Oba mě moc podporovali. Dokonce jsme byly s Evou na výletě v Benátkách. Eva byla celou dobu dojatá, že je v Benátkách a mě zase moc dojímalo, že je dojatá, takže jsme tam obě se slzami na krajíčku bloudily Benátkama.

Dokázala byste si představit, že by vám rodiče ve filmu hráli vaši skuteční rodiče?

Úplně v pohodě. Táta mi už hrál otce ve filmu Bolero, ale to jsme se setkali jej jeden natáčecí den. Táta má takový bonmot, že Bůh mě učinil herečkou, abych častěji viděla svého otce.

Film je o dovolené, dokážete si v reálu skutečně užít dovolenou?

Já jsem nikdy takovouhle dovolenou, já jsem spíš vždycky jezdila za příbuznými, za kamarádkami nebo za prací, což mě baví nejvíc, takže si to moc neumím představit.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.