Quidam: Večer zázraků - DVD

23. 2. 2009 - 13:45 | Téma | red

Quidam: Večer zázraků - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

(Cirque du Soleil: Quidam) Režie: David Mallet (film), Franco Dragone (show) Hrají: Audrey Brisson-Jutras, Isabelle Chasse, Franco Dragone, Amelie Landry Region: 2 Délka: 90 min

dvd_quidam
(Cirque du Soleil: Quidam)

Režie: David Mallet (film), Franco Dragone (show)
Hrají: Audrey Brisson-Jutras, Isabelle Chasse, Franco Dragone, Amelie Landry
Region: 2
Délka: 90 min.
Verze: widescreen (1,78:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1, Dolby Surround (francouzsky)
Titulky: žádné

Děj
Když jsem bylo předškolní děcko, chodilo jsem rádo do cirkusu. A není divu, do cirkusu chodí vždycky radši děti. Jenom mi vždycky vadilo, že musím přetrpět poskakující a poletující artisty, než se konečně ukázali klauni a medvěd na motocyklu. Teď už jsem velký a podobné věci pro mě dávno ztratily poezii - nebál bych se říct, že mi jdou na nervy. Proto jsem lehce znervózněl, když jsem se dozvěděl, že mám vydržet 90minutové představení frankofonní kanadské cirkusové společnosti Cirque du Soleil - Quidam. Připravil jsem si dálkové ovládání, abych, až už opravdu nebudu mít sílu, mohl rychle přeskočit na další kapitolu. Nakonec dálkáč zůstal tam kde byl, a vůbec toho nelituju.

Quidam je spíš divadlo, než klasický cirkus. Cirkusová čísla zde nejsou cílem, ale naopak prostředkem pro vyjádření nějaké myšlenky, takže mě - coby alergika - ani v nejmenším neiritovala. Výprava je vkusná, bohatá, a k "lidem z maringotek" má stejně daleko, jako David Copperfield k ukrajinskému skořápkáři. (Aniž bych chtěl jakkoli srovnávat Cirque du Soleil s nabubřelou show zmíněného varietního umělce.) Výborná a příjemná je i živá hudba! Žádná uniformovaná parta řičných dechařů s ohromným bubnem, ale normální rocková kapela se smyčcovou sekcí. Velice pohodová věc. Jestli k nám někdy Cirque du Soleil zavítají, nevylučuji, že se na ně nepůjdu podívat...

Obraz a zvuk
Převod obrazu do digitální podoby je bezchybný, pouze pamatujme, že zdrojem byla naživo snímaná produkce. Není tedy nouze o přepálená světla a trochu slabší ostrost. Za daných podmínek to ale asi nemohlo dopadnou lépe. Výborný je zvuk - také živý, ale zní pěkně a velmi dynamicky.

Výbava
DVD obsahuje pouze dvě upoutávky na jiné projekty souboru - Journey of Man a Dralion. Komentář tvůrců a dokument by se určitě neztratily (v některých edicích údajně něco z toho je). Za trestuhodné považuji nezařazení izolované hudební stopy.

Hodnocení

dvd_quidam
dvd_quidam
Film 4/5 - příjemné a vkusné představení

DVD 1/5 - slabota, slabota...

Koupit na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.