Quidam: Večer zázraků - DVD

23. 2. 2009 - 13:45 | Téma | red

Quidam: Večer zázraků - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

(Cirque du Soleil: Quidam) Režie: David Mallet (film), Franco Dragone (show) Hrají: Audrey Brisson-Jutras, Isabelle Chasse, Franco Dragone, Amelie Landry Region: 2 Délka: 90 min

dvd_quidam
(Cirque du Soleil: Quidam)

Režie: David Mallet (film), Franco Dragone (show)
Hrají: Audrey Brisson-Jutras, Isabelle Chasse, Franco Dragone, Amelie Landry
Region: 2
Délka: 90 min.
Verze: widescreen (1,78:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1, Dolby Surround (francouzsky)
Titulky: žádné

Děj
Když jsem bylo předškolní děcko, chodilo jsem rádo do cirkusu. A není divu, do cirkusu chodí vždycky radši děti. Jenom mi vždycky vadilo, že musím přetrpět poskakující a poletující artisty, než se konečně ukázali klauni a medvěd na motocyklu. Teď už jsem velký a podobné věci pro mě dávno ztratily poezii - nebál bych se říct, že mi jdou na nervy. Proto jsem lehce znervózněl, když jsem se dozvěděl, že mám vydržet 90minutové představení frankofonní kanadské cirkusové společnosti Cirque du Soleil - Quidam. Připravil jsem si dálkové ovládání, abych, až už opravdu nebudu mít sílu, mohl rychle přeskočit na další kapitolu. Nakonec dálkáč zůstal tam kde byl, a vůbec toho nelituju.

Quidam je spíš divadlo, než klasický cirkus. Cirkusová čísla zde nejsou cílem, ale naopak prostředkem pro vyjádření nějaké myšlenky, takže mě - coby alergika - ani v nejmenším neiritovala. Výprava je vkusná, bohatá, a k "lidem z maringotek" má stejně daleko, jako David Copperfield k ukrajinskému skořápkáři. (Aniž bych chtěl jakkoli srovnávat Cirque du Soleil s nabubřelou show zmíněného varietního umělce.) Výborná a příjemná je i živá hudba! Žádná uniformovaná parta řičných dechařů s ohromným bubnem, ale normální rocková kapela se smyčcovou sekcí. Velice pohodová věc. Jestli k nám někdy Cirque du Soleil zavítají, nevylučuji, že se na ně nepůjdu podívat...

Obraz a zvuk
Převod obrazu do digitální podoby je bezchybný, pouze pamatujme, že zdrojem byla naživo snímaná produkce. Není tedy nouze o přepálená světla a trochu slabší ostrost. Za daných podmínek to ale asi nemohlo dopadnou lépe. Výborný je zvuk - také živý, ale zní pěkně a velmi dynamicky.

Výbava
DVD obsahuje pouze dvě upoutávky na jiné projekty souboru - Journey of Man a Dralion. Komentář tvůrců a dokument by se určitě neztratily (v některých edicích údajně něco z toho je). Za trestuhodné považuji nezařazení izolované hudební stopy.

Hodnocení

dvd_quidam
dvd_quidam
Film 4/5 - příjemné a vkusné představení

DVD 1/5 - slabota, slabota...

Koupit na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.