Producenti (The Producers) - preview

29. 8. 2008 - 17:24 | Téma | red

Producenti (The Producers) - preview zdroj: Archiv

V režii Susan Stromanové vznikla nová filmová verze muzikálu Producenti (The Producers), jednoho z nejúspěšnějších broadwayských muzikálů, který při svém uvedení v roce 2001 získal rekordní počet 12 divadelních cen Tony

V režii Susan Stromanové vznikla nová filmová verze muzikálu Producenti (The Producers), jednoho z nejúspěšnějších broadwayských muzikálů, který při svém uvedení v roce 2001 získal rekordní počet 12 divadelních cen Tony.

Producenti SYNOPSE:

Divadelní producent Max Bialystock (Nathan Lane) a jeho parťák Leo Bloom (Matthew Broderick) dostanou geniálně jednoduchý nápad, jak vydělat balík – zprodukovat propadák. Max a Leo hodlají uvést novou hru a přitom nafouknout její rozpočet tak, aby od investorů získali mnohem víc peněz, než za kolik potom jistojistý propadák skutečně zrealizují. A protože propadák nic nevydělá, nebude nikdo svoje peníze vymáhat a producenti jednoduše shrábnou rozdíl v rozpočtech. Základním kamenem úspěchu je najít nejhorší možnou hru, kterou objeví v textu „Springtime for Hitler“ (Jaro pro Hitlera) neonacistického dramatika a chovatele holubů Franze Liebkinda (Will Ferrell). Vtip je v tom, že hra se stane trhákem. Hlavní mužskou trojici doplňuje dlouhonohá blondýnka Ulla (Uma Thurmanová), ústřední hvězda „Jara pro Hitlera“.

Producenti INSPIRACE:
Producenti jsou adaptací slavného muzikálového kusu z Broadwaye, který je na oplátku adaptací filmové klasiky se Zerem Mostelem a Genem Wilderem v hlavních rolích. Režisérem tehdy byl Mel Brooks, scénárista původní, divadelní i aktuální filmové verze.
Oproti původním Producentům byla v divadelní adaptaci i v novém filmu významně rozšířena Ullina role.

UPOUTÁVKA:
Trailer Producentů je standardně provedená záležitost na špičkové úrovni. Klip, který ve vás zanechá stejný pocit jako ranní návštěva pekárny. Je to příjemná vůně čerstvého chleba s třeštivým pokušením čokoládou plněných houstiček a croissantů. Zejména Ferrellův Liebkind vypadá zpekla vtipně.

Producenti OBSAZENÍ:
Kromě Willa Ferrella a Umy Thurmanové za sebou mají všichni hlavní protagonisté účinkování v divadelní verzi muzikálu. Nathan Lane je zejména komediální divadelní herec, u filmu zaznamenal úspěch v muzikálu Ptačí klec. Za výkon v broadwayských Producentech získal Lane cenu Tony, a to v přímém souboji proti Matthewovi Broderickovi. Ten se mimo jiné objevil např. ve Stepfordských paničkách. Uma Thurmanová je známá svými jiskřivými tanečními čísly s Johnem Travoltou, v Producentech jí ale v některých tanečních scénách dubluje Angie Schworer, aktuální divadelní představitelka Ully. Will Ferrell naposledy zazářil v ujeté komedii Zprávař: Legenda o Ronu Burgundym. Obecenstvo tvoří v Producentech z velké části neherci – lidé, kteří přispěli na charitu, v jejímž rámci dostali možnost si ve filmu zahrát.

TVŮRCI:
Scénárista Mel Brooks získal za původní scénář Producentů v roce 1969 Oscara. Předlohu pro novou verzi napsal Brooks spolu s Thomasem Meehanem, spoluautorem divadelní adaptace filmu. Pro Susan Stromanovou jsou Producenti celovečerním debutem. Režisérka má ovšem dlouholeté zkušenosti z Broadwaye, kde také posbírala množství nejrůznějších ocenění. Producenty snímali dva hlavní kameramani, John Bailey (Láska na inzerát) a Charles Minsky (Život s Helenou). Výpravu Producentů měl na starosti Mark Friedberg (Zlomené květiny, Život pod vodou).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V prequelu ke Karlíkovi a továrně na čokoládu by si mohl zahrát Holland nebo Chalamet

V prequelu ke Karlíkovi a továrně na čokoládu by si mohl zahrát Holland nebo Chalamet

22. 1. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros chystá prequel ke Karlíkovi a továrně na čokoládu s velkými mladými hvězdami.
Halloween se vrátí i s nepřímým komentářem k událostem v Americe

Halloween se vrátí i s nepřímým komentářem k událostem v Americe

21. 1. 2021 | Novinky | Adam Homola

Chystaný horor Halloween Kills se představuje první fotkou a detaily, které film přibližují k aktuálnímu dění v Americe.
V The Courier bude Benedict Cumberbatch řešit kubánskou krizi

V The Courier bude Benedict Cumberbatch řešit kubánskou krizi

20. 1. 2021 | Novinky | Adam Homola

V novém thrilleru spojí síly Benedict Cumberbatch a Rachel Brosnahan, kteří budou společně zabraňovat kubánské krizi.
Gal Gadot připravuje špiónskou sérii pro Netflix Heart of Stone

Gal Gadot připravuje špiónskou sérii pro Netflix Heart of Stone

19. 1. 2021 | Novinky | Adam Homola

Gal Gadot to v jedné chvíli v Hollywoodu málem zabalila, ale teď neví kam dřív skočit. Chystá totiž vlastní „bondovku“ Heart of Stone.