Producenti (The Producers) - preview

29. 8. 2008 - 17:24 | Téma | red

Producenti (The Producers) - preview zdroj: tisková zpráva

V režii Susan Stromanové vznikla nová filmová verze muzikálu Producenti (The Producers), jednoho z nejúspěšnějších broadwayských muzikálů, který při svém uvedení v roce 2001 získal rekordní počet 12 divadelních cen Tony

V režii Susan Stromanové vznikla nová filmová verze muzikálu Producenti (The Producers), jednoho z nejúspěšnějších broadwayských muzikálů, který při svém uvedení v roce 2001 získal rekordní počet 12 divadelních cen Tony.

Producenti SYNOPSE:

Divadelní producent Max Bialystock (Nathan Lane) a jeho parťák Leo Bloom (Matthew Broderick) dostanou geniálně jednoduchý nápad, jak vydělat balík – zprodukovat propadák. Max a Leo hodlají uvést novou hru a přitom nafouknout její rozpočet tak, aby od investorů získali mnohem víc peněz, než za kolik potom jistojistý propadák skutečně zrealizují. A protože propadák nic nevydělá, nebude nikdo svoje peníze vymáhat a producenti jednoduše shrábnou rozdíl v rozpočtech. Základním kamenem úspěchu je najít nejhorší možnou hru, kterou objeví v textu „Springtime for Hitler“ (Jaro pro Hitlera) neonacistického dramatika a chovatele holubů Franze Liebkinda (Will Ferrell). Vtip je v tom, že hra se stane trhákem. Hlavní mužskou trojici doplňuje dlouhonohá blondýnka Ulla (Uma Thurmanová), ústřední hvězda „Jara pro Hitlera“.

Producenti INSPIRACE:
Producenti jsou adaptací slavného muzikálového kusu z Broadwaye, který je na oplátku adaptací filmové klasiky se Zerem Mostelem a Genem Wilderem v hlavních rolích. Režisérem tehdy byl Mel Brooks, scénárista původní, divadelní i aktuální filmové verze.
Oproti původním Producentům byla v divadelní adaptaci i v novém filmu významně rozšířena Ullina role.

UPOUTÁVKA:
Trailer Producentů je standardně provedená záležitost na špičkové úrovni. Klip, který ve vás zanechá stejný pocit jako ranní návštěva pekárny. Je to příjemná vůně čerstvého chleba s třeštivým pokušením čokoládou plněných houstiček a croissantů. Zejména Ferrellův Liebkind vypadá zpekla vtipně.

Producenti OBSAZENÍ:
Kromě Willa Ferrella a Umy Thurmanové za sebou mají všichni hlavní protagonisté účinkování v divadelní verzi muzikálu. Nathan Lane je zejména komediální divadelní herec, u filmu zaznamenal úspěch v muzikálu Ptačí klec. Za výkon v broadwayských Producentech získal Lane cenu Tony, a to v přímém souboji proti Matthewovi Broderickovi. Ten se mimo jiné objevil např. ve Stepfordských paničkách. Uma Thurmanová je známá svými jiskřivými tanečními čísly s Johnem Travoltou, v Producentech jí ale v některých tanečních scénách dubluje Angie Schworer, aktuální divadelní představitelka Ully. Will Ferrell naposledy zazářil v ujeté komedii Zprávař: Legenda o Ronu Burgundym. Obecenstvo tvoří v Producentech z velké části neherci – lidé, kteří přispěli na charitu, v jejímž rámci dostali možnost si ve filmu zahrát.

TVŮRCI:
Scénárista Mel Brooks získal za původní scénář Producentů v roce 1969 Oscara. Předlohu pro novou verzi napsal Brooks spolu s Thomasem Meehanem, spoluautorem divadelní adaptace filmu. Pro Susan Stromanovou jsou Producenti celovečerním debutem. Režisérka má ovšem dlouholeté zkušenosti z Broadwaye, kde také posbírala množství nejrůznějších ocenění. Producenty snímali dva hlavní kameramani, John Bailey (Láska na inzerát) a Charles Minsky (Život s Helenou). Výpravu Producentů měl na starosti Mark Friedberg (Zlomené květiny, Život pod vodou).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.