Oscar 2006: vizuální efekty

29. 8. 2008 - 16:39 | Téma | red

Oscar 2006: vizuální efekty zdroj: tisková zpráva

Nejlepší vizuální efekty: John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson, Allen Hall (Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže Poseidon Superman se vrací

Nominace: Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže vděčí za své efekty specialistům z legendárního studia ILM. John Knoll v posledních letech pracoval výhradně na dvou velkých filmových sériích, Pirátech z Karibiku a Star Wars. O Oscara usiloval prvními dvěma epizodami Hvězdných válek i jedničkou Pirátů, ani jednou si na něj ale nesáhl. Hal Hickel má zatím na kontě jedinou nominaci, a to za Piráty z Karibiku: Prokletí Černé perly. Charles Gibson se rovněž podílel na vizuálních efektech v jedničce Pirátů, Oscara má za Babe, galantní prasátko. Allen Hall se kromě Oscara na Forresta Gumpa pyšní nominacemi za Oheň a Velkého Joea. • Poseidon vznikal za spolupráce studií KNB EFX Group, CIS Hollywood a ILM. Boyd Shermis je specialistou na akční snímky (Nebezpečná rychlost, Operace: Hacker), nominován dosud nebyl. Kim Libreri se podílel na trilogii Matrix, má doma cenu Akademie za technický přínos. Chaz Jarrett se podílel na historickém dramatu Trója nebo prvních dvou dílech Harryho Pottera, nominován je poprvé. John Frazier se může chlubit Oscarem za Spider-Mana 2 a šesti nominacemi navrch. • Snímek Superman se vrací opatřili vizuálními efekty členové studií Framestore CFC a Rhythm & Hues. Mark Stetson se pyšní Oscarem za Pána prstenů: Společenstvo Prstenu. Neil Corbould má rovněž jednu zlatou sošku, a to za Gladiátora. Richard R. Hoover byl zatím „jenom“ nominován zásluhou thrilleru Armageddon. Také Jon Thum si už jednoho Oscara vysloužil, podílel se na sci-fi Matrix.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.