Oscar 2006: adaptovaný scénář

29. 8. 2008 - 16:42 | Téma | red

Oscar 2006: adaptovaný scénář zdroj: tisková zpráva

Nejlepší adaptovaný scénář: William Monahan ( Skrytá identita ) Nominace: Mezi nominované herce se britský komik Sacha Baron Cohen neprosadil, mezi scenáristy už ano

Nejlepší adaptovaný scénář: William Monahan (Skrytá identita)

Borat

Potomci lidí Skrytá identita Jako malé děti Notes on a Scandal

Nominace: Mezi nominované herce se britský komik Sacha Baron Cohen neprosadil, mezi scenáristy už ano. Jeho pseudodokumentární satiru Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu asi není třeba představovat. Vždyť už stihla pobouřit Ameriku i některé části Evropy a Asie. Svůj předobraz nalezl celovečerní Borat v televizních skečích Sachy Barona Cohena. Kromě jiných (Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer) se mezi nominované prosadil také Todd Phillips. Režisér filmů jako Mládí v trapu nebo Starsky & Hutch měl původně natočit také Borata, po neshodách s protagonistou se ale od projektu odporoučel. • Početný autorský tým se ujal rovněž adaptování futuristického románu P. D. Jamesové Potomci lidí. V typickém hollywoodském kolečku prošel scénář rukama Timothyho J. Sextona, Davida Araty, Marka Ferguse a Hawka Ostbyho, aby mu jeho poslední podobu vtiskl režisér Alfonso Cuarón. • Předlohou ke scénáři Williama Monahana Skrytá identita byl hongkongský akční snímek Wu jian dao (Volavka). Osvědčený hollywoodský autor (Království nebeské) ale ponechal pouze ústřední žánrový motiv střetu policejního agenta v řadách mafie a mafiánského „krtka“, usazeného v policejních strukturách. • Režisér Todd Field napsal scénář ke vztahovému dramatu Jako malé děti společně s autorem románové předlohy Tomem Perrottou. První z nich byl na scenáristického Oscara nominován už dříve, za rodinné drama V ložnici, druhý je autorem námětu k satiře Alexandra Paynea Kdo s koho. • Patrick Marber je především znám coby přední anglický dramatik. Do světa filmu pronikl díky filmové adaptaci dramatu Na dotek. Je také spoluautorem skečů komika Stevea Coogana. Marberův nejnovější scénář Notes on a Scandal je adaptací románu Zoe Kellerové o psychologickém souboji dvou učitelek, staropanenské Barbary (Judi Denchová) a atraktivní Sheby (Cate Blanchettová), jež má poměr se svým patnáctiletým studentem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.