O restart hororu Paranormal Activity se postará režisér Underwater

16. 2. 2021 - 10:10 | Novinky | Adam Homola

O restart hororu Paranormal Activity se postará režisér Underwater zdroj: Blumhouse Productions

Kultovní horor Paranormal Activity se vrací, tentokrát v restartované verzi.

Společně s ním se vrací i jeho tvůrce Oren Peli, který ho bude společně s Jasonem Blumem produkovat, jak reportuje The Hollywood Reporter. Scénář bude mít na starosti Christopher Landon, který napsal předchozí čtyři díly série a režírovat bude William Eubank - ten zase natočil například podvodní drama Underwater s Kristen Stewart.

Paranormal Activity stála vždycky málo peněz a byla tak pohádkově úspěšná. Konkrétně první díl se může řadit mezi ty vůbec nejúspěšnější filmy všech dob právě díky svým mizivým nákladům. Žádné Paranormal Activity neutržilo v kinech ani zdaleka tolik kolik se podařilo nastřádat třeba Avatarovi, Pánovi prstenů, nebo třeba Avengers, ale na rozdíl od nich stál tenhle nízkorozpočtový horor vždycky naprosto zanedbatelné peníze.

I proto zde platí zlaté pravidlo Hollywoodu – co je úspěšné, to nikdy neskončí. I když původní myšlenku vytěžíte až na kost a nikdo pak už na filmy nechodí, nevadí. Dáte si pár let pauzu a uděláte spin-off, seriál, prequel, nebo restart. V případě Paranormal Activity půjde o poslední jmenovaný formát, a tak bude zajímavé sledovat, co se z dalšího dílu série vyklube. Jestli tvůrci pojedou pořád ve stejných kolejích, nebo jestli si dovolí nějaký radikální odklon jiným směrem.

Právě zrovna Paranormal Activity by dost možná potřebovala velký a zásadní restart, který bude na celý koncept found footage duchařiny s neviditelným démonem v domě nahlížet jinak než zase znova opakovat to, co jsme viděli už několikrát.

Film uvidíme v kinech, nebo minimálně na streamovacích službách zhruba za rok – v březnu 2022.

zdroj: Blumhouse Productions

Zdroje: The Hollywood Reporter , Blumhouse Productions

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.