Láska nebeská (Love Actually)

23. 2. 2009 - 14:05 | Téma | red

Láska nebeská (Love Actually) zdroj: tisková zpráva

Vztahy několika lidí v atmosféře předvánočního Londýna. Tvůrci nenáročné vánoční komedie se snažili o zachycení různých podob lásky prostřednictvím několika lidských příběhů, které všichni už dobře známe

NovomanTvůrci nenáročné vánoční komedie se snažili o zachycení různých podob lásky prostřednictvím několika lidských příběhů, které všichni už dobře známe. Použité modely mezilidských vztahů obsáhnou zkušenosti, pocity i přání mnoha diváků. Nejedná se o vytváření nových situací, nových příběhů, nových vztahů. Nesledujeme celistvou linku, jsme svědky nejrůznějších očekávání, zklamání, naplněných přání i nečekaných vyznání. Kouzlo tohoto filmu je obsaženo v letmých pohledech, malých nedorozumění a vánoční atmosféře, která nám dává sílu a jedinečnou příležitost říci či udělat něco, co bychom za normálních okolností nikdy neudělali.

Spisovatel a jeho portugalská vášeň Film se skládá z mnoha detailů, které vytvářejí harmonický celek. Drobné situace navozují intimní atmosféru a mnozí lidé si najdou tu svou, k níž jsou vázani vlastní zkušeností či přáním. Kolika z nás se stalo, že jsme se při setkání s velmi příjemným člověkem chovali naprosto nevhodně? Kolik z nás se v deseti letech poprvé zamilovalo do nejkrásnější dívky ve škole? Kolik z nás bylo podvedeno blízkým člověkem? Kolik z nás po mnohaletém manželském soužití přišlo na partnerskou nevěru? Kolik z nás bylo sváděno? Kolik z nás svádělo? Kolika z nás partner zemřel? Kolik z nás nepodlehlo svodům? Kolik z nás některé věci nikdy neřeklo? Kolik z nás se obětovalo pro jiné a potlačilo vlastní touhy?...

Chobotnice mezi ministrem a jeho sekretářkou Vánoce jsou tady. Zasněžený Londýn je ideální kulisou pro nejrůznější vyznání, oživení dlouhodobých vztahů, uzavření sňatku i oprášení kdysi populárních "songů". Film je plný milostných i jiných ponaučení: nehledejte dárky od partnera nikde jinde než pod vánočním stromkem, neboť lákavá krabička nalezená v kapse manželova kabátu nemusí nutně patřit vám; zahoďte mobilní telefon; všímejte si, zda vám sektretářka nosí vaše oblíbené čokoládové sušenky a nikdy nevěřte americkému prezidentovi; vždy si dělejte kopie vašeho nového románu; pozor na dětská vánoční představení; a mnoho dalších.

Stárnoucí rocková hvězda Stejně jako gradují vánoční svátky, i vztahy jsou stále intezivnější. Vše vyvrcholí na Štědrý den, kdy je dovoleno vše včetně zoufalých pokusů, nerozvážných avantýr, vzdát se svého práva na štěstí i požádat svou vyvolenou o ruku portugalsky. Snímek doporučuji romantickým jedincům, manželským i novomanželským párům, milenkám, zrazeným spisovatelům, oddanným jedincům bez naděje na společný život se ženou (či mužem) svých snů, ministrům, sekretářkám s nepříliš ideální váhou, dětským láskám a hlavně rockovým hvězdám, jejichž sláva již dávno pohasla.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.