Král zlodějů (Král‘ zlodejov)

9. 1. 2004 - 4:31 | Téma | red

Král zlodějů (Král‘ zlodejov) zdroj: tisková zpráva

Imigrantské drama Ivana Fíly (Lea) vypráví o truchlivém osudu dětí z chudých částí východní Evropy, které jejich rodiče prodávají za pár babek moderním otrokářům. Ivan Fíla (Lea) se vrací do českých kin bijákem Král zlodějů, kterým pokračuje v soudobém trendu výroby filmů s tématikou ilegální imigrace

Ivan Fíla (Lea) se vrací do českých kin bijákem Král zlodějů, kterým pokračuje v soudobém trendu výroby filmů s tématikou ilegální imigrace.
Stejně jako Michael Winterbottom v Na tomto světě se Fíla věnuje dětské imigraci. Na rozdíl od svého britského kolegy však vypráví o imigraci poněkud nedobrovolné a v kontrastu s tím přistupuje k tématu velmi lyricky.
Desetiletý umouněný Ukrajinec Barbu (Yasha Kultiasov) a jeho sestřička Mimma (Julia Khanver) žijí bezstarostný život snů a drobných radostí, dokud se ve vesnici neobjeví vyčpělý cirkusák Caruso (Lazar Ristovski). Caruso totiž přijel za obchodem. Caruso kupuje děcka a Barbu se mu zalíbí. Barbovi se zase zalíbí Caruso, protože sám je do cirkusu blázen, a ještě milého chlapíka uprosí, aby koupil i Mimmu.
Král zlodějů Caruso pak děcka odveze do Berlína, paradoxně jednoho z nejbezpečnějších měst Evropy a tam jimi nakrmí mlýnek podsvětí.

Král zlodějů překvapí dobrými dětskými hereckými výkony, díky vedení příběhu je ale nakonec nejpozoruhodnější postavou charismatický a zkušený Ristovski, který místy připomíná Lemmyho z tvrdé party Motörhead.

Zaujme i snivá hudba Michaela Kocába, která udržuje diváka prvních 40 minut v naději, že by mohlo jít o pěknými podzimními tóny oobrázkovaný melodram. O tom, že tomu tak nakonec není, nechť vás zatím přesvědčí fotogalerie.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.