Jurský svět: Nadvláda hlásí hotovo

9. 11. 2020 - 10:05 | Novinky | Adam Homola

Jurský svět: Nadvláda hlásí hotovo zdroj: Universal Pictures

Třetí a poslední film v trilogii Jurský svět je konečně natočený. Navzdory koronaviru, kvůli kterému se preprodukce společně s produkcí protáhla na dlouhých 18 měsíců.

Výrazně delší natáčení, než se původně plánovalo je teď ale u konce a na řadu může přijít neméně náročná postprodukce. Na vině všem průtahům je samozřejmě celosvětová pandemie koronaviru a opatření s ním spojená.

Právě filmaři nového Jurského světa odhadují, že opatření a prevence spojené s koronavirem, které museli na place udělat, vyšly studio na něco mezi 6–8 miliony dolarů. Prý také udělali přes 40 tisíc testů na covid a jak herci, tak štáb se celou dobu izolovali a dodržovali ta nejpřísnější bezpečnostní opatření.

I za těchto ztížených podmínek se ale filmařům povedlo takhle masivní velkofilm ukočírovat a dotáhnout ho až k postprodukci.

Jurský svět: Nadvláda by měl být vyvrcholením hned dvou sérií: té nové kterou známe pod názvem Jurský svět a zároveň i té staré, kterou si pamatujeme jako Jurský park. Nadvláda tak sjednotí všechny hlavní hvězdy obou sérií. Vedle nových tváří jako Chris Pratt, Bryce Dallas Howard nebo Omar Sy se tu totiž vrátí i veteráni původní trilogie: Jeff Goldblum (který měl už malou roličku i v Zániku říše), Laura Dern a především původní ikona Jurského parku Sam Neill.

Pokud už k žádným dalším zdržením a komplikacím nedojde a postprodukce bude šlapat podle plánu, měl by se film dostat do kin v červnu 2022. Samozřejmě za předpokladu, že tou dobou už žádný koronavirus nebude, nebo že budou alespoň otevřená kina v takovém počtu, aby zvládla utáhnout takhle velký film. To ale ukáže až čas.

zdroj: Archiv

Zdroje: Universal Pictures

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.