Good Luck Chuck

23. 2. 2009 - 14:41 | Téma | red

Good Luck Chuck zdroj: tisková zpráva

Film začíná sexem na pláži plným velkých, nahých, silikonových prsou. Charlie ( Dane Cook) byl ve věku deseti let proklet mladou čarodějnicí, jejíž lásku odmítl

Charlie (Dane Cook) byl ve věku deseti let proklet mladou čarodějnicí, jejíž lásku odmítl. Žádná láska mu proto nevydrží, není schopen se vyjádřit a.když se opravdu zamiluje, bude opuštěn pro lepšího nástupce. Charlie vyrostl a stal se úspěšným zubařem praktikujícím vedle plastického doktora a kamaráda Stua (Dan Fogler), specializujícího se na prsa (ve všech významech). Charlieho jedna přítelkyně opustila po pěti letech, jiná ho pozvala na svatbu, kde ho znemožnila svatebním přípitkem nynějšímu manželovi. Na svatbě Charlie pozná Cam (Jessica Alba), která pracuje s tučňáky, je chytrá, krásná a má neustálé nehody. Někdo dal na internet Charlieho fotku a popsal ho jako muže, který zaručí každé ženě, se kterou se jednou vyspí, šťastnou budoucnost s mužem, kterého potká hned potom. Charlieho ordinace je plná žen toužícíh po krásném, trvalém vztahu — s někým jiným. Charlie však přesto usiluje o Cam. Když konečně začne opětovat jeho city, Charlie se zhrozí, že ho opustí pro šťastnějšího nástupce.

Film začíná sexem na pláži plným velkých, nahých, silikonových prsou. I v dalších částech filmu je to podobné. Sex, prsa, pozice sexu, více prsou, řeči o sexu, sexuální innuendo, banální řeči o sexu, hledání situací, které by na čas oddělily neodvratné milence, zabírají většinu času. Těžko byste našli film, který by byl méně erotický a přitom používal víc nahých těl zkroucených do moderní Kámasútry.

Dane Cook je atraktivní herec, ale co má dělat s rolí, která ho nutí být zcela lhostejným a okamžitě zapomenutým provozovatelem sexu a na druhé straně žádá, aby byl bláznivě a neschopně zamilovaným do té jediné, které na něm moc nesejde... Dan Fogler má být komický Charlieho protipól, postižený obsesí ženskými prsy a sexem a hrubostí mluvy i charakteru. Což je poněkud málo na film pro dospělé (nakonec se ožení s ženou, která má tři ňadra…).

Jessica Alba je jako nedostupná kráska, neschopná fungovat v obyčejném životě. Zároveň schopná vědecká pracovnice. Tato herečka by potřebovala zkušenějšího režiséra, než jakým je prvotinový Mark Helfrich.

I kdyby šlo o něco nového a objevného (což rozhodně nejde), nevyrovnanosti a podivné skoky v ději by překážely. Zde jsou právě tyto podivnosti nejzapamatovatelnější částí filmu. Nejzajímavější je, jak je v tomto filmu vše pubertální. Opravdu dělá slušnou reklamu i takovým Super Bad.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Johnson a Reynolds vs Gadot. Red Notice ukazuje první potyčku ústřední trojice

Johnson a Reynolds vs Gadot. Red Notice ukazuje první potyčku ústřední trojice

27. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Vedle v Praze natáčeného Grey Mana bude Red Notice (zatím...) jeden z největších a nejdražších filmů Netflixu vůbec.
Armáda zlodějů představuje prolamování sejfů mimo jiné i v Praze

Armáda zlodějů představuje prolamování sejfů mimo jiné i v Praze

27. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Před Armádou mrtvých byla Armáda zlodějů.
Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.