Divákovo oko: únorové premiéry

15. 7. 2009 - 13:25 | Téma | red

Divákovo oko: únorové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden kro příznivce komiksu. (Porter)

Kurýr 3 (premiéra 19. 2.)

O dalšího pokračování Kurýra nečekejte nic nového. Frank Maritn se stále stejně bravurně pere s mnohočetnou přesilou padouchů, stále skvěle jezdí se svou nadupanou audinou. Akční scény se nesou v duchu předešlých dílů, přibylo možná víc humoru. Přeci jen něco nového se stalo... Je to poprvé v sérii, kdy kurýr poruší svá pevně daná pravidla. Komu se líbily předchozí díly, určitě neodejde ani z tohoto pokračování.

Spirit (premiéra 19. 2.)

I když je Frank Miller jedním z nejznámějších komiksových autorů na světě, mezi nejznámější režiséry se jen tak nedostane. Bohužel se mu nepodařilo diváky strhnou příběhem ani vizuálním pojetím filmu, které fungovalo v Sin City. Hercům nelze nic vytýkat,, hrají to, co se od nich očekávalo. Snad jen Samuel L. Jackson by při hraní mohl trochu ubrat nohu z plynu, z jeho postavy Octopuse je přeplácaná parodie na zlosyny. a ve filmu působí někdy až rušivě, stejně jako Octopusovi přiblblí nohsledi. Sem tam se objeví povedená scéna, ale těch by člověk napočítal na prstech jedné ruky. Bohužel.

Milionář z chatrče (premiéra 26. 2.)

Dojemný a napínavý příběh z rušného a pro mnoho lidi exotického prostředí vás pohltí od prvních minut. Pohádkový příběh o klukovi z chudé čtvrti indické Bombaje, kterého zdánlivě nečeká žádná zářivá budoucnost, má rychlý spád, je plný energie, barev, výtečné hudby i hereckých výkonů. Populární televizní soutěžní show, do které se kluk dostane, tvoří kostru příběhu a zároveň je i takovým esem v rukávu tvůrců, jelikož nespočet diváků ji pozná už podle její znělky. A tak si někteří její příznivci mohou u filmu vlastně i zasoutěžit...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.