Divákovo oko: únorové premiéry

15. 7. 2009 - 13:25 | Téma | red

Divákovo oko: únorové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden kro příznivce komiksu. (Porter)

Kurýr 3 (premiéra 19. 2.)

O dalšího pokračování Kurýra nečekejte nic nového. Frank Maritn se stále stejně bravurně pere s mnohočetnou přesilou padouchů, stále skvěle jezdí se svou nadupanou audinou. Akční scény se nesou v duchu předešlých dílů, přibylo možná víc humoru. Přeci jen něco nového se stalo... Je to poprvé v sérii, kdy kurýr poruší svá pevně daná pravidla. Komu se líbily předchozí díly, určitě neodejde ani z tohoto pokračování.

Spirit (premiéra 19. 2.)

I když je Frank Miller jedním z nejznámějších komiksových autorů na světě, mezi nejznámější režiséry se jen tak nedostane. Bohužel se mu nepodařilo diváky strhnou příběhem ani vizuálním pojetím filmu, které fungovalo v Sin City. Hercům nelze nic vytýkat,, hrají to, co se od nich očekávalo. Snad jen Samuel L. Jackson by při hraní mohl trochu ubrat nohu z plynu, z jeho postavy Octopuse je přeplácaná parodie na zlosyny. a ve filmu působí někdy až rušivě, stejně jako Octopusovi přiblblí nohsledi. Sem tam se objeví povedená scéna, ale těch by člověk napočítal na prstech jedné ruky. Bohužel.

Milionář z chatrče (premiéra 26. 2.)

Dojemný a napínavý příběh z rušného a pro mnoho lidi exotického prostředí vás pohltí od prvních minut. Pohádkový příběh o klukovi z chudé čtvrti indické Bombaje, kterého zdánlivě nečeká žádná zářivá budoucnost, má rychlý spád, je plný energie, barev, výtečné hudby i hereckých výkonů. Populární televizní soutěžní show, do které se kluk dostane, tvoří kostru příběhu a zároveň je i takovým esem v rukávu tvůrců, jelikož nespočet diváků ji pozná už podle její znělky. A tak si někteří její příznivci mohou u filmu vlastně i zasoutěžit...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.