Divákovo oko: únorové premiéry

15. 7. 2009 - 13:25 | Téma | red

Divákovo oko: únorové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden kro příznivce komiksu. (Porter)

Kurýr 3 (premiéra 19. 2.)

O dalšího pokračování Kurýra nečekejte nic nového. Frank Maritn se stále stejně bravurně pere s mnohočetnou přesilou padouchů, stále skvěle jezdí se svou nadupanou audinou. Akční scény se nesou v duchu předešlých dílů, přibylo možná víc humoru. Přeci jen něco nového se stalo... Je to poprvé v sérii, kdy kurýr poruší svá pevně daná pravidla. Komu se líbily předchozí díly, určitě neodejde ani z tohoto pokračování.

Spirit (premiéra 19. 2.)

I když je Frank Miller jedním z nejznámějších komiksových autorů na světě, mezi nejznámější režiséry se jen tak nedostane. Bohužel se mu nepodařilo diváky strhnou příběhem ani vizuálním pojetím filmu, které fungovalo v Sin City. Hercům nelze nic vytýkat,, hrají to, co se od nich očekávalo. Snad jen Samuel L. Jackson by při hraní mohl trochu ubrat nohu z plynu, z jeho postavy Octopuse je přeplácaná parodie na zlosyny. a ve filmu působí někdy až rušivě, stejně jako Octopusovi přiblblí nohsledi. Sem tam se objeví povedená scéna, ale těch by člověk napočítal na prstech jedné ruky. Bohužel.

Milionář z chatrče (premiéra 26. 2.)

Dojemný a napínavý příběh z rušného a pro mnoho lidi exotického prostředí vás pohltí od prvních minut. Pohádkový příběh o klukovi z chudé čtvrti indické Bombaje, kterého zdánlivě nečeká žádná zářivá budoucnost, má rychlý spád, je plný energie, barev, výtečné hudby i hereckých výkonů. Populární televizní soutěžní show, do které se kluk dostane, tvoří kostru příběhu a zároveň je i takovým esem v rukávu tvůrců, jelikož nespočet diváků ji pozná už podle její znělky. A tak si někteří její příznivci mohou u filmu vlastně i zasoutěžit...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.