Divákovo oko: listopadové premiéry

15. 7. 2009 - 13:26 | Téma | red

Divákovo oko: listopadové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři filmy vhodné pro muže, ženy i děti. (Porter)

Quantum of Solace (premiéra 6. 11. 2008)

Tak je tu zase Bond... Nebo to není on? Ve filmu mu tak stále říkají, ale od něho samého jeho slavné jméno neuslyšíme. Tvůrci jako by zapomněli na to, co dělá bondovku bondovkou. Příběh navíc navazuje na díl předchozí, což se negativně podepsalo na scénáři. Chybí větší spád a ucelenost, potažmo rovnocennější protivníci pro agenta 007. Akční scény jsou vesměs zdařilé, přesto snad kromě úvodní honičky ničím výjimečné. Je to trochu málo na film s tak velkorysým rozpočtem.

Ženy (premiéra 6. 11. 2008)

Trochu zjednodušeně řečeno, znáte-li seriál Sex ve městě nebo jste viděli ten film – a od toho si odmyslíte sex a všechny muže – dostanete zhruba představu, o čem film Ženy je. Možná to zní nudně, ale režisérce se opravdu podařilo natočit vtipnou oddechovou komedii, plnou dobrých a známých hereček. I když je film určen nejspíše ženám, ani muži, kteří se ho rozhodnou také zhlédnout, by se nudit neměli.

Madagaskar 2 (premiéra 13. 11. 2008)

Pokračování jsou vždy těžká, zvlášť když první díl byl úspěšný. Diváci očekávají přinejmenším stejnou, nebo ještě lepší zábavu. Všechny známé postavy jsou tu zpět, přibyly nové, ale humoru nějak nepřibylo. A zápletku tentokrát snad ani nehledejte. Nicméně film je stále koukatelný a trojka na sebe určitě nedá dlouho čekat (vzhledem k dokončenému pokračování nepříliš vydařené Lovecké sezóny).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.