Divákovo oko: listopadové premiéry

15. 7. 2009 - 13:26 | Téma | red

Divákovo oko: listopadové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři filmy vhodné pro muže, ženy i děti. (Porter)

Quantum of Solace (premiéra 6. 11. 2008)

Tak je tu zase Bond... Nebo to není on? Ve filmu mu tak stále říkají, ale od něho samého jeho slavné jméno neuslyšíme. Tvůrci jako by zapomněli na to, co dělá bondovku bondovkou. Příběh navíc navazuje na díl předchozí, což se negativně podepsalo na scénáři. Chybí větší spád a ucelenost, potažmo rovnocennější protivníci pro agenta 007. Akční scény jsou vesměs zdařilé, přesto snad kromě úvodní honičky ničím výjimečné. Je to trochu málo na film s tak velkorysým rozpočtem.

Ženy (premiéra 6. 11. 2008)

Trochu zjednodušeně řečeno, znáte-li seriál Sex ve městě nebo jste viděli ten film – a od toho si odmyslíte sex a všechny muže – dostanete zhruba představu, o čem film Ženy je. Možná to zní nudně, ale režisérce se opravdu podařilo natočit vtipnou oddechovou komedii, plnou dobrých a známých hereček. I když je film určen nejspíše ženám, ani muži, kteří se ho rozhodnou také zhlédnout, by se nudit neměli.

Madagaskar 2 (premiéra 13. 11. 2008)

Pokračování jsou vždy těžká, zvlášť když první díl byl úspěšný. Diváci očekávají přinejmenším stejnou, nebo ještě lepší zábavu. Všechny známé postavy jsou tu zpět, přibyly nové, ale humoru nějak nepřibylo. A zápletku tentokrát snad ani nehledejte. Nicméně film je stále koukatelný a trojka na sebe určitě nedá dlouho čekat (vzhledem k dokončenému pokračování nepříliš vydařené Lovecké sezóny).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.