Divákovo oko: listopadové premiéry

15. 7. 2009 - 13:26 | Téma | red

Divákovo oko: listopadové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři filmy vhodné pro muže, ženy i děti. (Porter)

Quantum of Solace (premiéra 6. 11. 2008)

Tak je tu zase Bond... Nebo to není on? Ve filmu mu tak stále říkají, ale od něho samého jeho slavné jméno neuslyšíme. Tvůrci jako by zapomněli na to, co dělá bondovku bondovkou. Příběh navíc navazuje na díl předchozí, což se negativně podepsalo na scénáři. Chybí větší spád a ucelenost, potažmo rovnocennější protivníci pro agenta 007. Akční scény jsou vesměs zdařilé, přesto snad kromě úvodní honičky ničím výjimečné. Je to trochu málo na film s tak velkorysým rozpočtem.

Ženy (premiéra 6. 11. 2008)

Trochu zjednodušeně řečeno, znáte-li seriál Sex ve městě nebo jste viděli ten film – a od toho si odmyslíte sex a všechny muže – dostanete zhruba představu, o čem film Ženy je. Možná to zní nudně, ale režisérce se opravdu podařilo natočit vtipnou oddechovou komedii, plnou dobrých a známých hereček. I když je film určen nejspíše ženám, ani muži, kteří se ho rozhodnou také zhlédnout, by se nudit neměli.

Madagaskar 2 (premiéra 13. 11. 2008)

Pokračování jsou vždy těžká, zvlášť když první díl byl úspěšný. Diváci očekávají přinejmenším stejnou, nebo ještě lepší zábavu. Všechny známé postavy jsou tu zpět, přibyly nové, ale humoru nějak nepřibylo. A zápletku tentokrát snad ani nehledejte. Nicméně film je stále koukatelný a trojka na sebe určitě nedá dlouho čekat (vzhledem k dokončenému pokračování nepříliš vydařené Lovecké sezóny).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.