Bullittův případ (Bullitt) - DVD

23. 2. 2009 - 13:46 | Téma | red

Bullittův případ (Bullitt) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Peter Yates Hrají: Steve McQueen, Jacqueline Bisset, Paul Vaughn Region: 2 Délka: 109 min

dvd_bullit
Režie: Peter Yates
Hrají: Steve McQueen, Jacqueline Bisset, Paul Vaughn
Region: 2
Délka: 109 min.
Verze: widescreen (1,85: 1)
Zvuk/jazyk: Dolby Surround (angličtina), Mono (němčina, španělština)
Titulky: české, anglické, německé, španělské, holandské, švédské, norské, dánské, finské, portugalské, hebrejské, polské, řecké, turecké, maďarské, islandské, chorvatské, francouzské, italské, anglické pro neslyšící, německé pro neslyšící

Děj
Jestliže vám jde na nervy většina současné hollywoodské produkce s jejím supernaturálním zobrazením, ehm, reality, bude vám Bullittův případ připadat jako z jiného světa. Je to perfektně pohodová detektivka ze staré školy, bez zběsilého videoklipového střihu, bez zbytečných výbuchů kdy i seno vytváří atomový hřib, bez podbízivých vtípků a profláknutých replik. Až člověka zamrzí, že už nikdo nic podobného nikdy nenatočí. Je zajímavé podívat se, jak se dělaly akční filmy koncem šedesátých let. A v neposlední řadě i na nejslavnější automobilovou honičku všech dob, kterou si fanoušek rychlých kol Steve McQueen určitě dost vychutnal.

Ve filmu představuje drsného ale férového detektiva Franka Bullitta, který má ochránit korunního svědka důležitého procesu. Z úkolu - jenž z počátku vypadá celkem bezproblémově - se vzápětí vyvrbí docela pěkná šlamastika s jednou mrtvolou na začátku a spravedlivě potrestaným zloduchem na konci. To vše je umocněno nepříjemným kariéristickým policistou, parádním fordem mustang, a korunováno atraktivními kaskádovitými ulicemi San Francisca. Tohle je prostě klasika s velkým K.

Obraz a zvuk
No, je to přece jen víc jak 30 let starý film, takže i když se Warneři při převodu určitě hodně snažili, výsledek odpovídá reálným technickým možnostem. Samozřejmě, že není nesledovatelný. Je pořád lepší, než jak ho ti co víc pamatují mohli vidět v kině a mladší v televizi.

Výbava
Nikdy bych nečekal, že to řeknu, ale je strašná škoda, že disk neobsahuje český dabing. Ten televizní je totiž ještě z údobí, kdy barrandovští opravdu excelovali. Na DVD se musíme spokojit jen s českými titulky.

Na tak letitý snímek je disk relativně dobře vybaven. Máme zde informace o hercích a tvůrcích, krátké povídání o natáčení, seznam ocenění (Oscar za střih) a nezbytné reklamy. Daleko zajímavější je filmová upoutávka, která by dnes mohla publikum spíš uspávat. Tak neuvěřitelně jsme po těch 30 letech zrychlili! Na závěr na nás čeká film o filmu, což je dnes už taky spíš historický dokument o tom, jak se tenkrát točilo.

Hodnocení

dvd_bullit
dvd_bullit
Film 5/5 - škola dobrého vkusu pro mnohé scénáristy a režiséry

DVD 2/5 - přiměřené vybavení, vzhledem době vzniku filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.