Britský seminář 2005

6. 12. 2005 17:59 - Téma | Autor: red

Britský seminář 2005

Letošní v pořadí již jedenáctý ročník se uskuteční opět v Uherském Hradišti ( kino Hvězda a kino Mír) a v termínu 1

Britský seminář 2005 Letošní v pořadí již jedenáctý ročník se uskuteční opět v Uherském Hradišti (kino Hvězda a kino Mír) a v termínu 1.–4. prosince 2005. Program navazuje na loňskou novou dramaturgii a pokračuje v zevrubnějším představení propojení britského filmu s jiným druhem britského umění – letos to bude HUDBA. Tento cyklus bude pochopitelně nejrozsáhlejší – 20 celovečerních filmů nebo pásem.

Tradičně v programu zůstává i prezentace nové kolekce filmové přehlídky Projektu 100 – 2006 (Až přijde kocour, Commitments, Dítě, Dvojí život Veroniky, Kdyby, Křižník Potěmkin, Motocyklové deníky, Na východ od ráje, THX 1138, U konce s dechem) a pracovní setkání zástupců kin, které přehlídku od ledna 2006 budou ve svých kinech pořádat. Letošní ročník ale přece jenom přináší další novinku – ve spolupráci s Britskou radou organizátoři do programu zařadili i minipředhlídku filmů z WALESU.

Nebudou chybět ani další doprovodné akce – výstavy, hudební program, pracovní setkání organizátorů projektu FILM A ŠKOLA, tradiční kinolektorát Martina Jirouška o tradici britského horroru, tentokrát i se vztahem k britské filmové hudbě.

Filmasia1. až 7. prosince se v Praze uskuteční přehlídka současného asijského filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.