Bill Paxton

18. 1. 2005 - 13:24 | Téma | red

Bill Paxton zdroj: tisková zpráva

Herecký představitel vedlejších rolí a začínající režisér. Proslulý herec Bill Paxton, který se narodil v roce 1955 v texaském Forth Worth, začínal jako pomocný výtvarník u filmů legendárního producenta a režiséra Rogera Cormana

Lovec_demonu_Bill_Paxton

Proslulý herec Bill Paxton, který se narodil v roce 1955 v texaském Forth Worth, začínal jako pomocný výtvarník u filmů legendárního producenta a režiséra Rogera Cormana. Vystudoval herectví u Stelly Adlerové a své režisérské ambice začal naplňovat už před Lovcem démonů v krátkých snímcích, např. Fish Heads (1982). Herecky debutoval v roce 1981 ve filmu Stripes (1981), který byl u nás uveden na videu. V českých kinech jsme ho poprvé mohli vidět v proslulé sci-fi Jamese Camerona Terminátor (1984), kde si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera, stejně jako o rok později v Komandu (Commando, 1985). Cameron ho obsadil i do svých Vetřelců (Aliens, 1986). Svůj zájem o temně laděné akční sci-fi prohloubil účinkováním v Predátorovi II (Predator 2, 1990).

Lovec_demonu_Bill_Paxton

Objevil se i ve svérázném režijním debutu dcery Davida Lynche, Jennifer Chambers Lynchové, nazvaném Helena v krabici (Boxing Helena, 1992) a - znovu po Schwarzeneggerově boku - ve špiónském dobrodružství Pravdivé lži (True Lies, 1994). Viděli jsme ho však i v Operaci Monolit (Monolith, 1993), westernu Tombstone (1993), kde si zahrál s Powersem Boothem, kosmickém dobrodružství Rona Howarda Apollo 13 (1995), kde ztvárnil part astronauta Freda Haise, v hlavní roli tornádového thrilleru Twister (1996), melodramatické Večernici (The Evening Star, 1996) a ve velkofilmu Titanic (1997), kde se v roli novodobého piráta Brocka Lovetta opět sešel se svým oblíbeným režisérem Jamesem Cameronem. V poslední době zaujal v jímavém gorilím příběhu Velký Joe (Mighty Joe Young, 1998) či ve vysokohorském thrilleru Vertical Limit (2000).

Ve válečném dramatu Ponorka U-571 (U–571, 2000) si zahrál po boku Matthewa McConaugheyho a Derka Cheetwooda, které vzápětí obsadil do Lovce démonů. Nejnověji jsme Paxtona mohli vidět ve špiónské komedii Spy Kids 2 - Ostrov ztracených snů (Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams, 2002), kde si opět zahrál s talentovaným Matthewem O‘Learym, kterého herecky objevil.

Bill Paxton našel ve scénáři Lovce démonů nejen postavu otce, kterou od první chvíle toužil hrát, ale i bezmála ideální možnost, jak režijně debutovat v příběhu, který mu byl blízký - v originálním, složitém gotickém thrilleru z prostředí, které důvěrné zná nejen proto, že se v něm několikrát ocitl jako herec (především u filmů One False Move nebo Traveller), ale především proto, že se na východě státu Texas sám narodil.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.