Bill Paxton

18. 1. 2005 - 13:24 | Téma | red

Bill Paxton zdroj: tisková zpráva

Herecký představitel vedlejších rolí a začínající režisér. Proslulý herec Bill Paxton, který se narodil v roce 1955 v texaském Forth Worth, začínal jako pomocný výtvarník u filmů legendárního producenta a režiséra Rogera Cormana

Lovec_demonu_Bill_Paxton

Proslulý herec Bill Paxton, který se narodil v roce 1955 v texaském Forth Worth, začínal jako pomocný výtvarník u filmů legendárního producenta a režiséra Rogera Cormana. Vystudoval herectví u Stelly Adlerové a své režisérské ambice začal naplňovat už před Lovcem démonů v krátkých snímcích, např. Fish Heads (1982). Herecky debutoval v roce 1981 ve filmu Stripes (1981), který byl u nás uveden na videu. V českých kinech jsme ho poprvé mohli vidět v proslulé sci-fi Jamese Camerona Terminátor (1984), kde si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera, stejně jako o rok později v Komandu (Commando, 1985). Cameron ho obsadil i do svých Vetřelců (Aliens, 1986). Svůj zájem o temně laděné akční sci-fi prohloubil účinkováním v Predátorovi II (Predator 2, 1990).

Lovec_demonu_Bill_Paxton

Objevil se i ve svérázném režijním debutu dcery Davida Lynche, Jennifer Chambers Lynchové, nazvaném Helena v krabici (Boxing Helena, 1992) a - znovu po Schwarzeneggerově boku - ve špiónském dobrodružství Pravdivé lži (True Lies, 1994). Viděli jsme ho však i v Operaci Monolit (Monolith, 1993), westernu Tombstone (1993), kde si zahrál s Powersem Boothem, kosmickém dobrodružství Rona Howarda Apollo 13 (1995), kde ztvárnil part astronauta Freda Haise, v hlavní roli tornádového thrilleru Twister (1996), melodramatické Večernici (The Evening Star, 1996) a ve velkofilmu Titanic (1997), kde se v roli novodobého piráta Brocka Lovetta opět sešel se svým oblíbeným režisérem Jamesem Cameronem. V poslední době zaujal v jímavém gorilím příběhu Velký Joe (Mighty Joe Young, 1998) či ve vysokohorském thrilleru Vertical Limit (2000).

Ve válečném dramatu Ponorka U-571 (U–571, 2000) si zahrál po boku Matthewa McConaugheyho a Derka Cheetwooda, které vzápětí obsadil do Lovce démonů. Nejnověji jsme Paxtona mohli vidět ve špiónské komedii Spy Kids 2 - Ostrov ztracených snů (Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams, 2002), kde si opět zahrál s talentovaným Matthewem O‘Learym, kterého herecky objevil.

Bill Paxton našel ve scénáři Lovce démonů nejen postavu otce, kterou od první chvíle toužil hrát, ale i bezmála ideální možnost, jak režijně debutovat v příběhu, který mu byl blízký - v originálním, složitém gotickém thrilleru z prostředí, které důvěrné zná nejen proto, že se v něm několikrát ocitl jako herec (především u filmů One False Move nebo Traveller), ale především proto, že se na východě státu Texas sám narodil.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.