Ashton Kutcher

3. 5. 2008 - 12:02 | Téma | red

Ashton Kutcher zdroj: tisková zpráva

Hvězda manekýna, který se stal hercem, stále stoupá. Během několika málo let se vyšvihl až na samotný vrchol a stal se slavným představitelem své generace

Ashton Kutcher Hvězda manekýna, který se stal hercem, stále stoupá. Během několika málo let se vyšvihl až na samotný vrchol a stal se slavným představitelem své generace. O co méně hereckého talentu dostal sedmadvacetiletý herec do vínku, o to intenzivněji pracuje. Tajemství jeho úspěchu je však pro mnohé stále záhadou.

Christopher Ashton Kutcher se narodil 7. února 1978 v Ceder Rapids v Iowě. Tam také společně s bratrem-dvojčetem a sestrou vyrůstal. Když mu bylo třináct let, podstoupil jeho bratr transplantaci srdce a v tomtéž roce se jejich rodiče rozvedli. Na střední škole vynikal ve sportu, především v americkém fotbalu a v zápasení, ale stále více jej ale lákala umělecká dráha. Odešel na univerzitu v rodné Iowě studovat biochemii, ovšem studium nakonec opustil kvůli kariéře manekýna. Vyhrál hned první soutěž, které se zúčastnil a to mu umožnilo odjezd do New Yorku a práci pro velkou modelingovou agenturu.

Ashton Kutcher ve filmu Něco jako láska Od působení coby manekýn už není tak velký kus k herecké profesi. A tak se i Ashton pokusil o své štěstí v Hollywoodu. Odjel do Los Angeles, kde v jediném dnu usiloval hned o dvě role v televizních seriálech: jednu nedostal, při konkursu na tu druhou se na něj usmálo štěstí, a to hned dvojnásobně, protože show, do které nebyl přijat, záhy skončila. Onen komediální seriál, který byl jeho prvním krokem do herecké branže, nesl název That ´70s Show a hereckým partnerem Ashtona byl taktéž začínající Topher Grace (V dobré společnosti).

Psal se rok 1999 a čerstvé televizní hvězdičce se začaly hrnout nabídky na role, povětšinou v teenagerovských komediích: přihrával kupříkladu tehdy slavnějšímu Freddiemu Prince Jr. v komedii Zpátky k tobě, ale maličkou roli získal i v thrilleru Falešná hra, v němž zářil Ben Affleck. Definitivní průlom zaznamenal Kutcher díky teen komedii Hele vole, kde mám káru, která se stala mezi mladým publikem takřka kultovní záležitostí a diváci si Ashtona žádali. Kutcher se začal objevovat především v pořadech hudební stanice MTV, na jejíž filmovou cenu, kterou nejpopulárnější televize pro mladé každoročně uděluje, byl za svou vděčnou roli hlupáka v Hele vole, kde mám káru nominován. Stal se typickou rychlokvaškou, ačkoli se zdá, že jeho pozice v Hollywoodu se stále více upevňuje. Po filmu, který z něj udělal hvězdu si střihl ještě jednu vedlejší roli, ve westernu pro teenagery Texas Rangers a pak už jej čekaly většinou jen hlavní role.

Ashton Kutcher ve filmu Něco jako láska O jeho hereckém talentu se dá pochybovat, ostatně na jeho mizerných výkonech se shodují takřka všichni vyjma teenagerů, pro které je Ashton velkým idolem. V loňském roce byl nominován na anticenu Zlatá malina za všechny filmy, které v roce 2003 stihl natočit – Šílený rande, Líbánky i Dvanáct do tuctu. Kromě těchto snímků začal s vlastním pořadem Punk´d, který vysílá MTV a na němž se Kutcher podílí coby tvůrce i hlavní hvězda. Nedávno zaujal publikum v thrilleru Osudový dotek, kterým se poprvé vymanil z teenagerovského žánru. Jako komik se však očividně cítí nejlépe, což dokazují komedie Hádej kdo? a Něco jako láska, které vstoupily i do českých kin. Zkouší ale štěstí rovněž v akčním žánru (snímek z výcvikového tábora Záchranáři a v něm úloha frajírka Jakea) nebo v dramatech (Atentát v Ambassadoru a pozoruhodná role hippísáckého drogového dealera Fishera). Model svých tradičních romanticko-bláznivých komedií opakuje po boku Cameron Diazové v Mejdanu v Las Vegas.

Ashton Kutcher ve filmu Líbánky Více než role však publikum lákají jeho milostné aférky. Po románcích s mladými herečkami January Jonesovou a Brittany Murphyovou se v červnu 2003 stala jeho partnerkou o šestnáct let starší Demi Mooreová. Ashtonu Kutcherovi se rozhodně nedá upřít určité kouzlo, jímž si dokáže získat mladé publikum. Nechybí mu drzost a průbojnost, díky níž je schopen jakékoli činnosti, jež ho zaujme a pro níž se rozhodne. Velmi rád se vidí na stránkách časopisů a televizních obrazovkách a právě vrozený exhibicionismus je možná oním tajemstvím jeho nenadálého úspěchu, nad kterým zůstává rozum stát. Ještě před sedmi lety o něm nikdo neslyšel, nyní patří Kutcher mezi největší mladé hvězdy Hollywoodu a navíc plní titulní stránky bulvárů díky divokému románku s celebritou Demi Mooreovou. Úspěch, kterého dosáhl i přes nulové charisma a herecké nadání, je skutečně obdivuhodný. Uvidíme, jestli Kutcherovi nedojde dech a zda mu škatulka komediální hvězdičky za nějaký čas nepoleze na nervy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v červenci: Návrat Thora a akční jízda od tvůrců Avengers

Na co koukat v červenci: Návrat Thora a akční jízda od tvůrců Avengers

4. 7. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

V pravděpodobně parném červenci se budete moct ochladit v klimatizovaných kinosálech u poměrně pestrého výběru filmů. A nebo zůstat v klidu domova a vybrat si něco z nabídky streamovacích služeb.
Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

1. 7. 2022 | Trailery | Adam Homola

Jedna z nejvýznamnějších událostí léta 2018? Určitě dramatický příběh thajských chlapců a jejich trenéra.
Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

30. 6. 2022 | Trailery | Adam Homola

Testování DNA může dát dohromady příbuzné, kteří o sobě třeba ani neví. A taky vás to může dostat k podivným lidem z vyšší třídy, kteří vás chtějí zneužít pro svůj krvavý rituál.
Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

29. 6. 2022 | Novinky | Adam Homola

Z Moses Ingram se stává jméno, které budeme v dohledné době slýchat stále častěji.