Ztraceno v překladu

Ztraceno v překladu

Lost in translation
2003, 98 min
dokina.cz 8.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Bob Harris (Bill Murray) a Charlotte (Scarlett Johansson) jsou dva Američani v Tokiu. Bob je filmová hvězda, která má ve městě natáčet reklamu na whiskey, zatímco Charlotte je mladá žena, která cestuje se svým workoholickým manželem (Giovanni Ribisi), jenž pracuje jako fotograf. Protože oba nemůžou spát, Bob a Charlotte si jednoho večera vstoupí do cesty
v baru luxusního hotelu. Toto náhodné setkání se brzo stává překvapivým přátelstvím. Charlotte a Bob procházejí podniky Tokia a často přitom zažívají neuvěřitelná setkání s jeho obyvateli. Nakonec objevují novou víru v možnosti života.

Film Lost in Translation režisérky Sofie Coppoly byl celý natočen v Japonsku a je to oslava důvěrného přátelství a města Tokia. Film, který Coppola natočila podle svého původního scénáře, se zamýšlí nad neočekávanými setkáními, které zažíváme a o nichž tušíme, že nebudou trvat dlouho, ačkoliv se nám navždy vryjí do paměti.

Coppola studovala výtvarné umění na California Institute of the Arts. Pak napsala a režírovala krátký film Lick the Star (který měl světovou premiéru na Benátském mezinárodním filmovém festivalu). Potom následoval celovečerní film The Virgin Suicides (který je adaptací románu Jeffreyho Eugenida a jenž měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes).

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY