
Zítra vstanu a opařím se čajem
Zítra vstanu a opařím se čajem
- Režie:
- Jindřich Polák
- Scénář:
- Josef Nesvadba, Miloš Macourek, Jindřich Polák
- Hudba:
- Karel Svoboda
- Hrají:
- Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková, Otto Šimánek, Jan Sedlisky, Helena Máchová | všichni herci
Satirická komedie "Zítra vstanu a opařím se čajem" režiséra Jindřicha Poláka byla inspirována vědeckofantastickou povídkou Josefa Nesvadby. Ústředním motivem příběhu je pokus několika bývalých nacistů, žijících díky tabletám proti stárnutí v době, kdy je možné překonávat časoprostorové rozdíly, dopravit Hitlerovi vodíkovou bombu a změnit tak dějiny.
Film je mimořádně náročný na trikovou stránku, v ději, několikrát se vracejícím z budoucnosti do minulosti a naopak, se setkáváme se stále přibývajícími dvojníky hlavních postav, především však dvojčat Jana a Karla Burešových, představovaných Petrem Kostkou. Jako agilní, ale přesto smolařští nacisté se představí Jiří Sovák, Vlastimil Brodský a Vladimír Menšík.