Zelená míle

Zelená míle

Green Mile, The
1999, 189 min
dokina.cz 7.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Na začátku příběhu se potkává se starým mužem Paulem Edgecombem (Dabbs Greer). Žije v domově s pečovatelskou službou a právě se dojatě dívá na starý film s Fredem Astairem. Snad až příliš dojatě, protože jedna ze sester ho musí zkontrolovat, když slyší všechny ty zvlyky. Paul je tak naměkko, že jí začne vypravovat svůj příběh starý 60 let, který ještě nikomu nevypravoval.
Kolem roku 1935 v Louisianě, mladý Paul není jen "zaměstnancem", ale bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. Setkává se například s černým obrem Johnem, který má ruce jako lopaty a je obviněn z vraždy dvou dětí. Nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí spát potmě by byl schopen tak hrůzného činu. Je tu také hluboce věřící Arlen a bláznivý psychopat zvaný Divoký Bill, ale je tu také ta hrůzostrašná chodba, natřená na zeleno, které všichni říkají "Zelená míle", je to cesta, na konci které čeká smrt, pokud se nestane zázrak...

Spisovatel Stephen King je mistrným vypravěčem a jedním z nejčtenějších autorů současnosti. Podle jeho příběhu natočil režisér Frank Darabont (např. vykoupení z věznice Shawshnk), který se podílel i na scénáři, brilantní filmové drama "Zelená míle" s tradičně výborným oscarovým Tomem Hanksem (např. Forrest Gump, Apollo 13, Zachraňte vojína Ryana) v hlavní roli. O přesvědčivých výkonech v dalšifh rolích svědčí i nominace na Zlatý glóbus pro Michaela Duncana za roli černého obra Johna.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY