Zabou

Zabou

Zabou
1987, 96 min
dokina.cz 6.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Schimanski vzpomíná na svou ženu a nevlastní dcerku. Poté jdou s Tannerem do feťáckého doupěte a tam zatýkají a chytají narkomany – došlo zde k bodnutí mladíka jeho kamarádem, který byl pod vlivem drog. Později hledají jakéhosi prodejce, pana Sandrowského – muže, který byl podle výpovědí také na místě činu, ale podařilo se mu utéct. Toho najdou v kuchyni nočního podniku a Schimanski tu potká i svou nevlastní dceru Conny, ze které už vyrostla mladá žena. Nyní si říká Zabou a pracuje tady. Ta s ním ale odejít nechce, a tak Schimanski s Tannerem a zatčeným Sandrowskim odchází a odjíždí.

Na stanici je Sandrowski obviněn za obchodování s crackem a zatčený mladík, který je ve vedlejší místnosti, je z jeho přítomnosti evidentně rozzuřený. Tvrdí, že Sandrowski vytáhl nůž jako první. Schimanski je přesvědčen, že jsou drogy ukryté někde v kuchyni podniku a vyráží i s Tannerem místo prohledat...

Schimanski najde v dámské šatně v kabelce jedné z dívek drogy – to by mělo stačit k zavření podniku. Při odchodu Schimanski řekne Tannerovi, kdo je Conny a co s ní a její matkou prožil. Když se Schimanski vrací v noci domů, čeká na něj Conny. Horst ji varuje před vedoucím podniku Hoksem a drogami. Conny mu vyřizuje, že Hoks s ním chce prý mluvit. Schimanski za ním tedy vyrazí. Na místě pak zlikviduje dva muže, kteří na něj byli posláni. Třetí ho ale zajme a píchne mu nějakou drogu. Někdo na něj chce svalit právě Hoksovu vraždu!

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY