Wimbledon

Wimbledon

Wimbledon
2004, 98 min
dokina.cz 6.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

nímek Wimbledon navazuje na tradici romantických komedií společnosti Working Title Films, jako byly Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové. Sladká i komická romance se odehrává na tenisovém kurtu během turnaje ve Wimbledonu. Peter Colt (Bettany) byl spíš smolař, ale štěstí se na něho konečně usměje a přinese mu úspěch na kurtu i v osobním životě. I když je na tenisovém žebříčku někde úplně vzadu, podaří se mu získat divokou kartu, která mu umožní zúčastnit se prestižního wimbledonského turnaje. Zde se seznámí s americkou tenisovou hvězdou Lizzie Bradburyovou (Kirsten Dunst) a zamiluje se do ní. Nenadálé štěstí v lásce i úspěchy na kurtu mu dodají elán a Peter se propracovává v turnaji na přední místo, až už se ocitá blízko splnění svého životního snu - bojovat o nejvyšší titul v turnaji - pokud ho jeho štěstí neopustí.

Účast australského wimbledonského šampióna (Pat Cash) jako filmového poradce zaručilo tvůrcům snímku Wimbledon exkluzivní přístup do všech klubů All England Lawn Tennis & Croquet Club během šampionátu v roce 2003 a k jednomu z nejprestižnějších a nejsledovanějších turnajů. To se zatím nikomu předtím nepodařilo. Místem natáčení byl Wimbledon, Studio Shepperton a Londýn, hlavními představiteli jsou Sam Neil, Jon Favreau, Bernard Hill, Eleanor Bronová, Nicolaj Coster-Waldau a Austin Nicholas.

Režisérem filmu Wimbledon je režisér Richard Loncraine (Richard III), produkovala ho společnost Working Title s producenty Timem Bevanem, Erikem Fellnerem a Mary Richardsovou. Scénář napsali Jennifer Flackettová, Mark Levin a Adam Brooks (Francouzský polibek).

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY