Východní přísliby

Východní přísliby

Eastern Promises
2007, 100 min
dokina.cz 7.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Nový thriller scénáristy Steva Knighta (Špína Londýna) opět svádí dohromady uznávaného režiséra Davida Cronenberga a hlavního představitele jeho filmu Dějiny násilí, Viggo Mortensena. Mysteriózní a charizmatický Nikolaj Lužin (Viggo Mortensen) pochází z Ruska a pracuje jako řidič u nechvalně proslulého londýnského rodinného klanu. Klan patří k zločinecké organizaci Vory v zakoně.

Hlavou rodiny je Semjon (Armin Mueller-Stahl nominace Oscar® 1996 - Záře), jehož distingovaný šarm vstřícného majitele honosné restaurace Trans-Siberian perfektně maskuje jeho chladnou a brutální povahu. Štěstěnu klanu dává v šanc Semjonův prchlivý syn a zabiják Kirill (Vincent Cassel), který má k Nikolajovi blíže než k vlastnímu otci.

Nikolajovi se zbortí jeho pečlivě naplánovaný život, když o Vánocích potká Annu Chytrovou (Naomi Watts, nominace Oscar® 2001 - Mulholland Dr.), porodní asistentku na klinice v severním Londýně. Annu hluboce zasáhne zoufalá situace mladé dívky, která zemřela při porodu. Anna se rozhodne zjistit původ dítěte a nalézt jeho příbuzné. Mrtvá dívka po sobě zanechává ruský zápisník a Anna v něm hledá odpověď na svou otázku.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY