Vévodkyně

Vévodkyně

The Duchess
2008, 110 min
dokina.cz 6.4 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Snímek Vévodkyně nás přenese do 18. století a přiblíží nám příběh šlechtičny Georgiany, praprapratetičky princezny Diany. Georgianu hraje Keira Knightley . Film režíroval Saul Dibb.

Paralela mezi jejich životy je více než zřejmá. Podobně jako princezna Diana, tak i Georgiana, vévodkyně z Devonshiru, byla oslňující, charismatická a veřejností milována. V osobním životě jí ale štěstí nepřálo...

Mladičká Georgiana vstoupila do manželství s vévodou z Devonshiru (Ralph Fiennes), jednoho z nejbohatších mužů v Anglii, bez lásky. Od manželství s ní očekával vévoda pouze to, že mu porodí syna, bude ho podporovat a se vším s ním souhlasit. Tím víc se mu odcizila, když porodila dvě dcery, a ještě k tomu se musela postarat o jeho první dceru Charlotte, kterou měl vévoda se služkou, která zemřela. Georgiana Charlotte přijala a vychovala ji jako svou vlastní.

Po třech dcerách se však vévoda - už tak chladný jako kámen - začne užívat jinde, a to s Georgiinou nejlepší přítelkyní, která má ovšem tři syny. Geordiana s tím zásadně nesouhlasí, ale je přece 18. století a muži mají hlavní slovo! Měla by tedy zatnout zuby a tvářit se, že je všechno v pořádku. Jenže Georiana se jen tak nevzdá a najde si také milence, což v tehdejší době bylo naprosto nepřijatelné, zvlášť u manželky vévody...

Na tehdejší dobu byla vévodkyně velice moderní a pokrokovou ženou, která se angažovala i v politice. Vedla ale také rozmarný život plný milenců, pikantních událostí a intrik.

Jedna z jejích milostných eskapád, ale vyústí v hořký konflikt a nevídaný skandál...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY