Vesmírní kovbojové

Vesmírní kovbojové

Space Cowboys
2000, 130 min
premiéra: 9. listopadu 2000
dokina.cz 6.6 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Před čtyřiceti lety se měli čtyři špičkoví testovací piloti (Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, James Garner a Donald Sutherland) stát první posádkou, která uvidí matičku Zemi z chladného vesmíru. Shodou okolností a díky nepřejícnosti podlého nadřízeného (James Cromwell) je ale předběhla opice a oni “málem” zapadli v zapomnění. Snad osud, možná náhoda, ale hlavně Frank (Clint Eastwood) tomu ale chtěli jinak. Něco se totiž léty změnilo...

Dnes na orbitě krouží starý ruský „komunikační“ satelit, jenž se porouchal a hrozí nekontrolovatelným pádem do zemské atmosféry na obydlené území. Je více než jasné, že satelit měl původně i jiné, přísně tajné, poslání.

Součástí naváděcího systému této družice je starý americký systém, kdysi navrhovaný Frankem. A protože jde o starou technologii, může katastrofě zabránit jen tým pamětníků. Čtveřice bývalých kosmonautů je vyzvána, aby za méně než třicet dní, absolvovala přípravu a náročné fyzické testy a byla vypuštěna na oběžnou dráhu s úkolem opravit satelit a zabránit nejhoršímu.

Je však v zájmu některých vlivných kruhů celou misi zhatit... začíná úžasné, fascinující dobrodružství na oběžné dráze kolem Země!!!

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY