V kůži Johna Malkoviche

V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich
1999, 113 min
dokina.cz 8.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma, docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestvka je na světě!

To byste neuhádli, kdo nebo spíš co, hraje hlavní roli v komedii "V kůži Johna Malkoviche". Není to žádná hvězda, i když ani o ty není ve filmu nouze, je to způsob jak se dostat do kůže někoho jiného a chvíli jím být. Je to komická a inteligentní sociologická studie i zkouška vlastní identity. Nakonec, kdo by se na chvíli nechtěl převtělit a vyzkoušet si, jaké to je být někým jiným.
Komediální hříčku s kuriózní "cestoní kanceláří" přivádí na plátno debutující režisér Spike Jonze. Převtělovat se budou John Cusack (např. Con Air, Tenká červená linie), Cameron Diaz (např. Něco na té Mary je), Catherine Keener a John Malkovich (např. Muž se železnou maskou, Con Air). Můžete to zkusit s nimi a bude to zábava!

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY