Kouzlo domova

Kouzlo domova

Touching Home
2008, 108 min
dokina.cz 6.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Rodinné drama o bratrech – dvojčatech, kteří se vrací do svého rodného městečka. Snažili se uspět jako hráči baseballu, ale nevyšlo to. Postupně přehodnocují svůj život a pomalu si hledají cestu ke svému otci, který je bezdomovec.

Dojemný celovečerní debut dvojčat Logana a Noaha Millerových, kteří příběh nejen napsali, režírovali a produkovali, ale také si zahráli hlavní roli. Intenzivní rodinné drama je silně autobiografické a bylo z velké části natočeno v jejich zahradě v Severní Kalifornii. Po jejich boku si zahrál mimořádně talentovaný Ed Harris, jenž ztvárnil jejich otce a také Robert Forster coby sympatický šerif.

Dva dvacetiletí bratři se vydali splnit si svůj sen – hrát v baseballové extralize. Po neúspěšném startu se vrací zpět domů a začínají přehodnocovat svůj život – smíří se se svým otcem a hněv a zoufalství nad jeho chronickým ostudným chováním promění v lásku. Zároveň však musejí oba překonat svůj strach z dalšího neúspěchu a také se vypořádat s, pro ně dosud neznámými, bratrskými konflikty. Práce v městském lomu není totiž to, o čem snili.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY