Titan A.E.

Titan A.E.

Titan A.E.
2000, 94 min
dokina.cz 6.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Píše se rok 3028. Lidstvo už dobylo vesmír a stalo se pro něj samozřejmostí cestovat i do dalekých galaxií. My se s našimi hrdiny ocitáme v Dakotě, kde se konstruktér vesmírných lodí profesor Sam Tucker loučí se svým synem Calem před další ze svých cest. Pro všechny případy mu předává prsten se speciálně zakódovanou mapou, která by ho v případě nouze dovedla k zázračné, záchranné lodi Titan. Zemi atakují útoční Drejové a právě Titan by byl jedinou únikovou možností, jak najít lidem nový domov. O 15 let později. Země je zlikvidována Dreji. Děj se odehrává A.E. (After Earth) - tedy po jejím zničení. Profesor Tucker se ze své cesty nevrátil. Část zachráněných, včetně už dvacetiletého Calea a jeho kamarádky Akimy, pracuje na asteroidu Tau - 14. Jsou tu i zvláštní zvířatolidé. Svou falešnou tvář nastavuje i fešácký Korso, který údajně znal Caleova otce, ale hlavně by rád pro sebe objevil Titana - budoucnost lidstva...

Animátoři pracující pro firmu Twentieth Century Fox si vzali nelehký úkol. Spojit tolik mezi mladými lidmi oblíbený žánr sci-fi a animovat ho s použitím nejnovějších digitálhích efektů. Je to odvážná výzva filmům, které jsou v animovaném světě na špičce - studiu Walta Disneye.
Prostřednictvím kreslených postav a postaviček se tvůrci filmu Titan A.E. snaží navázat na tradice filmů jako byly Lucasovy Hvězdné války a akcentovat přirozenou lidskou potřebu přátelství, spolupráce, zázemí a domova i ve společnosti, kde už je technika na neuvěřitelné úrovni. Současně cítí potřebu začlenit tyto úvahy do normy, která by oslovila mladé diváky, které baví computery a akční hry na nich. Režie se ujal sehraný režisérský tým, který dělala spolu např. Anastazii nebo pohádku O Malence - Don Bluth a Gary Goldman.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY