Spravedlnost černého muže

Spravedlnost černého muže

...tick... tick... tick...
1970, 100 min
dokina.cz 6.6 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Černochům je konečně povoleno volit a v malém městě Colusa, kde se všichni znají, je do funkce šerifa zvolen černoch Jimmy Price. Dosavadní šerif John Little předá Pricovi stanici, přičemž mu chtěl vše ukázat, ale nemá na to síly. Byl šerifem dlouhá léta a teď neví, co bude dál dělat.

Nový šerif nemá žádného zástupce a je potřeba najít dva spolehlivé muže. Jako první ale musí zklidnit bílé občany města, kteří nehodlají Price kvůli barvě pleti respektovat. Jeden z místních mladíků, Bengy, se rozhodl nového šerifa zlikvidovat. Provokuje tím, že má u sebe zbraň, což se donese nejen Pricovi, ale i Johnovi Littlovi. Little se naštve, protože dodržování zákonů ctí stále, a Bengymu pistol sebere dříve, než dorazí Price.

Price je sice rád, že má alespoň někoho, kdo je na straně zákona, ale vysvětlí Littlovi, že nemá odznak, a proto nemůže dělat Pricovu práci. Price začíná mít potíže i s černými bratry. Ti by rádi ukázali bílým, kdo má teď navrch, ale s tím Price nesouhlasí.

V okrese dojde k dopravní nehodě, při níž zemře šestiletá bílá holčička. Nehodu zavinil opilý mladík John Braddock, syn nejvlivnějšího muže sousedního okresu. Mladému Braddockovi jeho lumpárny vždy projdou, jeho otce se všichni bojí, ale tentokrát narazil. Price Johna Braddocka zavře a všem je jasné, že to bude mít následky...

Za Pricem přijde patnáctiletá černošská dívka s oznámením o znásilnění a Price jde pachatele, černocha George Harlaye, zatknout. Černošská komunita nechápe, proč chce zatýkat jednoho z nich, ale když jim řekne o znásilnění, tak zmlknou...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY