The Chemical Brothers: Don’t Think

The Chemical Brothers: Don’t Think

The Chemical Brothers: Don’t Think

“Don’t Think” je vůbec první projekt, který zachytil celé živé vystoupení Chemical Brothers ve filmové podobě, konkrétně jejich koncert v “japonském Glastonbury” – na Fujirock Festivalu, kde byli hlavními hvězdami. Režisérem filmu je dlouhodobý spolupracovník Chemical Brothers Adam Smith. Materiál byl natáčen na dvacet kamer umístěných nejen uprostřed stage, ale i přímo mezi fanoušky, aby tak dokonale zachytily jejich úhel pohledu a procítěné reakce provázející tuto jedinečnou show.

Smith naplno využil unikátního prostředí, v němž se festival odehrává, a v průběhu filmu sleduje jednotlivé fanoušky, když se rozhodnou opustit prostor před stageí a vydávají se do okolní přírody. Postupně do materiálu přimíchává avantgardní prvky a postupy magického realismu. Psychadelické vizuály tak opouštějí prostor pláten a obrazovek a podmaňují si volná prostranství festivalu. “Don’t Think” tak přestává být záznamem koncertu a stává se pestrým a obsažným dokumentem, který diváka doslova vtáhne do středu děje, jednoho z nejúchvatnějších živých psychadelických vystoupení, která kdy byla k vidění. Film se bude promítat v kinech po celém světě a nabízí tak divákům jedinečnou alternativu k okleštěným záznamům koncertů, které jsou k vidění na YouTube či na displayích mobilních telefonů.

“Don’t Think” byl natočen v neděli 31. července 2011 a je prvním koncertním filmem vůbec, v němž je použit skvělý Dolby 7:1 surround sound. O mixáž šitou na míru velkému plátnu se postarali sami členové Chemical Brothers. Předpremiérově bude film uveden ve dvaceti velkoměstech po celém světě 26. ledna 2012 a v premiéře pak 1. února 2012 ve více než pěti stech kinosálech dvaceti zemí celého světa. Producentem filmu jsou Marcus Lyall a Lee Groombridge pro produkční společnost Ridley Scott RSA Films ve spolupráci s ML Studio.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY