Téměř bez šance

Téměř bez šance

Brokedown Palace
1999, 100 min
dokina.cz 6.4 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Dvě nejlepší přítelkyně Alice (Claire Danes) a Darlene (Kate Beckinsale) se vypraví po absolvování střední školy na vytouženou prázdninovou cestu do Thajska. Doma to ovšem zatají, protože by je rodiče nepustili. Dívky jsou svým výběrem nadšeny, je to dobrodružství přesně podle jejich představ: exotické prostředí, všudypřítomné sluníčko a očekávané milostné dobrodružství se sympatickým Australanem Nickem, kterým jsou doslova okouzlenzy. Nick pozve Darlene na malý výlet do Hongkongu a ta přemluví Alici, aby jely obě. Jsou však šokovány, když na bangkockém letišti policie s jistotou objeví v jejich zavazadlech heroin. Těžko věří tomu, že byly nastrčeny jako návnady. Čeká je 33 let v hrozném vězení a jedinou jejich nadějí je domestikovaný americký advokát Hank (Bill Pullman), který se snaží dívkám, kterým rodiče pošlou peníze, pomoci. Podaří se dívky obhájit?

"Téměř bez šance" jsou mladé Američanky ve stejnojmenném filmu režiséra Jonathana Kaplana (Zhoubná vášeň), když u nich policie najde heroin a jsou odsouzeny k mnoha letům vězení. Totální ztráta svobody i otřesné prostředí thajské věznice - to jsou mementa, která by měla být výstrahou pro každého, kdo se přiblíží prostředí, kde obchod s drogami, nulová hodnota lidského života a vidina snadno vydělaných peněz, je každodenní rutinou, která zdaleka nepatří jen kamsi daleko od nás. Nešťastné zkušenosti mají už i naši mladí lidé, o čemž svědčí případ českého mladíka Emila Novotného, který byl zadržen při pokusu vyvézt z Thajského království 4 kg čistého heroinu.

Tento důležitý film byl natočen na základě zkušeností producenta filmu Fieldse, který v Thajsku byl a viděl tam minimálně 15 důvěřivých amerických dívek, které se staly obětmi můžů, jako je Nick.

V hlavních rolích uvidíme Claire Danes, kterou si všichni pamatují jako Julii z Luhrmannova Romeo a Julie a Kate Beckinsale. Svérázného advokáta Hanka hraje Bill Pullman (Den nezávislosti, Lost Highway, Casper a další).
Film je nejen drsným příběhem o naivitě a nelítostném trhu s drogami, ale i příběhem o smyslu přátelství, ve které už všichni ve světě zničených iluzí a zdevastovaných citů téměř přestávají věřit.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY