Střed světa

Střed světa

Center of the World, The
2001, 88 min
dokina.cz 5.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Pro mladého programátora Richarda Longmana (Peter Sarsgaard) není obtížné přijít si na pěkné peníze díky počítačům. Jenže obtížné je najít si tu pravou. Přes internet si najde noční klub, kde se setkává s velmi přitažlivou Florence (Molly Parker): zákazník Richard nabízí striptérce Florence velmi lákavý obchod. Za víkend s ní v Las Vegas je ochoten dát částku 10 000 dolarů. Kdo by odolal.

Jenže Florence není prostitutka, ale striptýzová tanečnice. Nakonec souhlasí, ale má podmínky: žádné řeči o pocitech, žádné líbání, separované pokoje v hotelu, privátní striptýz, který začne přesně v 10 večer a končí přesně ve 2 ráno. Po mnoha dohadech Richard podmínky nakonec přijímá. Přes den se toulají po městě, navštěvují separátně své přátele ve městě a večer se věnují dohodnutému programu. "Flo" začíná být okouzlená, protože Richard se o ni dokonale stará.a ona objevuje jeho kvality. Tento vztah začíná být nebezpečný pro oba dva.

Režisér filmu Wayne Wang se rozhodl "dehollywoodovat" legendární PRETTY WOMAN. Použil stejný postup jakým byla natáčena ZÁHADA BLAIR WITCH - digitální kameru s inovovaným stylem natáčení včetně neočekávaných záběrů z bezprostřední blízkosti.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY