Sting: Inside - The Songs of Sacred Love

Sting: Inside - The Songs of Sacred Love

Sting: Inside - The Songs of Sacred Love
2003
dokina.cz 8.7 index
Režie:
Hudba:
Hrají:

Zpívající baskytarista Gordon Matthew Sumner (roč. 1951), který podle svého černožlutého trička dostal přezdívku Sting, opustil jazzrockové combo Last Exit v lednu 1977 a vzápětí v Londýně spoluzaložil legendární rockové trio The Police.

V té době se objevil i ve svých prvních filmových rolích Quadrophenia (1978), Artemis (1981), Radio On (1980), Secret Police - Man´s Other Ball (1981), Dune (1984). Jeho progresivní smýšlení se projevilo účastí na turné Human Right´s Now! a na mnoha projektech tabývajících se ochranou životního prostředí.

V roce 1987 založil vlastní vydavatelství Pangaea. V roce 1989 hraje ve Washingtonu v divadelní hře Třígrošová opera. Spolupracoval s dvorním aranžérem Milese Davise - s Gilem Evansem, a se saxofonistou Branfordem Marsalisem. Vyznavač jógy, vegetariánství a deštných pralesů Sting - 28. září 1999 vydal, vysoce kritikou i posluchači hodnocené, album Brand New Day. S tímto repertoárem vystoupil 15. února 2000 v Praze, 12. března téhož roku v Bratislavě. Sting, který vedl slavnou kapelu Police a jenž je od poloviny osmdesátých let na sólové dráze, chystal nové album krátce po 11. září 2001.

Nejdřív si říkal, jestli má smysl psát v tomhle světě nějaké písničky. Pak se rozhodl, že hudba mu poskytne možnost, aby se vyjádřil. Sting se nevciťuje do mysli teroristy jako písničkář Bruce Springsteen, nepranýřuje agresivitu západní civilizace v duchu kapel Primal Scream nebo Blur. Na albu Sacred Love (Posvátná láska) Sting pokládá několik obecnějších otázek. "Možná vyhrajete válku, která přichází, ale dokážete strpět mír?" zpívá v písni This War.

Sting pochopil, že princip současného konfliktu leží v různých podobách víry a civilizace: "Zeptal jsem se sám sebe, co je mým náboženstvím. A uvědomil jsem si, že mám dvě: jedním je hudba a druhým láska - romantická i sexuální. Obě jsou to cesty k dosažení věčnosti a nekonečnosti a obě stvořil Bůh."

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY