Odnikud někam

Odnikud někam

Somewhere
2010, 98 min
premiéra: 14. dubna 2011
dokina.cz 6.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký život zvládnout. Z ničeho nic se jednoho dne přede dveřmi jeho apartmá objeví jedenáctiletá dcera Cleo (Elle Fanning), jediný úspěch jeho jinak velmi nevydařeného manželství. Jejich setkání donutí Johnnyho, aby se ohlédl za svým dosavadním životem a upřímně si odpověděl na otázku, ke které dříve či později dospěje každý. Nešel jsem náhodou po špatné životní cestě?

Celý film se natáčel přímo v proslulém, losangeleském hotelu Chateau Marmont. Nad prací se znovu sešly režisérka a scenáristka Sofia Coppola (Ztraceno v překladu, Smrt panen, Marie Antoinetta), střihačka Sarah Flack a filmová architektka Anne Ross, které spolu poprvé spolupracovaly na oscarovém snímku Ztraceno v překladu.

Všichni, kdo byli k natáčení přizváni, pochopili, že budou součástí výjimečného filmu, který se bude lišit od všeho, co doposud dělali. Představitel hlavní role Stephen Dorff říká: “Po třiceti filmech jsem dostal roli, která je jako dar. Odnikud někam je výjimečný snímek – poetický, okouzlující a plně v Sofiině stylu”. Odnikud někam získalo v roce 2010 cenu Zlatý lev pro nejlepší film na benátském filmového festivalu.

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY