Sleduje tě vrah!

Sleduje tě vrah!

The Watcher
2000, 97 min
dokina.cz 3.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Agent FBI Jack Campbell (James Spader) jde už delší dobu po psychopatickém masovém vrahovi Griffinovi (Keanu Reeves).Když už je téměř u cíle, nervově se zhroutí a Griffin mu zase unikne. Napumpován sedativy a radami své lékařky Polly (Marisa Tomei) pomýšlí Campbell na dočasný odpočinek. Ale nejhorší noční můra, jakou kdy detektiv Campbell měl, je tady. Opět se připomene dalším sadistickým činem. Jen jeden pohled na mrtvou dívku stačí a Campbell ví, kdo je vrah. V mailu na něj ještě čeká dívčina fotografiie, pořízená v době, kdy ještě žila. Vrah je čím dál drzejší a sebevědomější. Šokuje Campbella zprávou, že bude dostávat další fotografie budoucích obětí. Jack se musí vrátit do aktivní služby a zase jít do toho. Začíná hra na kočku a myš. A nikdo není mimo nebezpečí.

Bestialita masového vraha Griffina nezná meze. A ještě ke všemu si chce jako velké dítě hrát. Jeho hra je ale stejně krutá jako on sám. Chce dávat pravidla i rozhodovat o vítězi a hlavním pravidlem jeho hry je: zabíjení. Psychologický thriller, který navazuje na takové tituly jako je Mlčení jehňátek nebo Sedm se snaží nejen o napínavou podívanou, ale i o psychologický ponor do mentality úchylného vraha.
Film " Sleduje tě vrah" je o detektivovi, posedlém spravedlností a zrůdném vrahovi, ještě posedlejším vražděním a přivádí do kin hned trojici významných hollywoodských jmen jako je: James Spader (nositel ceny z Cannes 1989 za nejlepšího herce ve filmu Sex, lži a video) nebo Keanu Reeves (např. Nebezpečná rychlost nebo Matrix) a Polly hraje půvabná Marisa Tomei (např.Čtyři pokoje a Můj bratranec Vinny - Oscar 1993 za vedlejší roli). Režie Joe Charbanic.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY