Šeptej

Šeptej

Šeptej
1996, 82 min
dokina.cz 6.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Anna - šestnáctiletá dívka z malého města, která utíká z domova, potkává mladého floutka Speedyho, který jí zavede mezi městskou partičku, kde se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy, večírků a party, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají karty v celém příběhu.

Film, který hudbou doplnila skupina Colorfactory (Gramy ´96 - talent roku), není sociální sondou do života dnešních teenagerů, ale vychází z reálného perostředí, v němž tato generace žije a má všechny atributy jejího životního stylu, včetně hudby, módy a výtvarného pojetí, je spíše než generační výpovědí generačním příběhem ...

Film Šeptej získal Podpůrnou cenu (Förderpreiss) na 7. festivalu mladého východoevropského filmu v Chotěbuzi. Zvlášní cenu na mezinárodním festivalu mladých režisérů Cinema Jove ve Valencii. Cenu diváků na Těrlickém filmovém létě a také byl nominován na cenu Tigar Award.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY