Restart

Restart

Restart
2005, 85 min
dokina.cz 6.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Jediná věta navždy změnila život mladé Sylvie. Nyní má jen jeden den na to vybojovat si svou lásku zpět. Strhující jízda současnou Prahou začíná.

Restart je moderní vizuálně vytříbený film z prostředí pražské klubové kultury. Vypráví o mladých lidech, kteří se noc co noc obklopují barevnými kostýmy, hlasitou hudbou, alkoholem a stále novými partnery. O lidech zdánlivě bezstarostných, uvnitř však křehkých, zranitelných a osamělých.

Restart ještě v tomto roce rozčeří stojaté vody českého filmového rybníku. Originální vizuální styl filmu je výsledkem spolupráce debutujícího českého režiséra Julia Ševčíka a finského kameramana Kasimira Lehta. Soundtrack k filmu představuje to nejlepším z domácí elektronické scény - songy Mojmira Papalesca a the Nihilists, Ecsona Waldese a především písně skupiny Khoiba a scénickou hudbu Filipa Míška.

Restart je celovečerní absolventský film jež vznikl v koprodukci mladé pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Česko-finský štáb natáčel film v průběhu roku 2004 na lokacích po celé Praze: v klubech Radost FX a Roxy, v reálných bytech a fast-foodech, v nákladných dekoracích, které postavil architekt Henrich Boráros. Post-produkční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů probíhaly ve Finsku.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY