Relativní strach

Relativní strach

Relative Fear
1994, 94 min
dokina.cz 5.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Mladá klavíristka Linda Pratmanová a její manžel Peter, vysokoškolský profesor matematiky, se krátce po narození syna přestěhovali do krásného viktoriánského domu v Burlnigtonu, jenž se jim zdál ideálním místem pro výchovu dítěte. Kromě dnes již čtyřletého Adama s nimi v domě žije i Peterův otec Earl, trpící dýchavičností, hospodyně Margaret a věrný pes Chubby. Malý Adam je sice na svůj věk neobyčejně talentovaný malíř, ale jinak rodičům přináší spíš trápení a starosti. Je totiž autistickým dítětem, žijícím ve vlastním světě. S jinými dětmi si nerozumí, vůbec nemluví a zatímco se rodiče hádají o způsobech, jak s ním komunikovat, musí Adam snášet ústrky jiných. Dědeček ho nesnáší, hospodyně šikanuje a matčin žák Manny surově týrá, kdykoli se mu naskytne příležitost.
Jediným blízkým člověkem, který se k němu chová laskavě, je domácí učitel Clive Lovett, jehož před nedávnem najala Linda. Jednoho dne začne Adam pod vlivem toho, co viděl v televizi, malovat podivné kresby plné násilí. Vzápětí začnou za velmi zvláštních okolností umírat lidé, kteří chlapci nějakým způsobem ublížili. Zatímco detektivové Atwater a Dennison se snaží podivná úmrtí vyšetřit, Linda zjistí, že Adam zřejmě není její syn. Téže noci se totiž v nemocnici narodil ještě jeden chlapec, jehož matka nyní žije pod stálou lékařskou péčí ve státním ústavu pro duševně choré zločince. Domem v Burlingtonu se šíří strach a nedůvěra.
V Adamovu nevinu již věří pouze jediný člověk _ Cliv Lovett. Ale jak se později ukáže, i tento muž je do celého případu zasvěcen více, než by měl domácí učitel být...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY