Pytlíkov

Pytlíkov

Pytlíkov
2006

Pytlíkov je fiktivní městské prostředí, v němž reakce na bulvár vyvolá fámu, které se chytnou mediální hvězdy, představitelé veřejné správy, pedagogové, běžní lidé. Představivost bratrů Vendelína a Kryštofa, ústředních postav seriálu, občas způsobí, že se do děje zamíchají figury ze světa sci-fi (marťan, robot), dobrodružných fantastických příběhů (smrtka, upír, lidojed, obživlý hokejový puk) a jiné.

Reakce, kterou mediálně pokřivená pseudo-realita vyvolává, odstartuje absurdní situace, ve kterých se jednající postavy pohybují. Věk hlavních hrdinů popouští uzdu fantazii, konfrontuje je ale i s okamžiky, které všichni dobře známe. V mediálním chaosu se odehrávají jednotlivé minipříběhy. Oba puboši ovšem nejsou vždy jen pár metrů nad zemí, prožívají i své první milostné kontakty a nevyhnou se ani úvahám o svých rodičích, zejména tatínek jim (jak už to v jejich věku bývá) sem tam připadá jako z jiného světa.

Režisér Vladimír Mráz: V Pytlíkově se konfrontuje vnější bláznivý svět plný zbytečných informací s vnitřním zráním dvou naivních pubertálních bratrů, kteří mají k sobě ryze sourozenecký vztah. Fascinuje mne akceschopnost a kreativita i v tom nejšílenějším tempu lidí z QQ studia. Jsem hrdý, že s nimi na projektu mohu dělat.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY