Proti proudu

Proti proudu

Turn the River
2007, 92 min
dokina.cz 5.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Dospívající Gulley, navštěvující momentálně jednu z newyorských středních škol, sice žije se svým otcem a jeho novou manželkou, hlavou této rodiny je však autoritativní babička. Nicméně ani její zákazy Gulleymu nezabrání, aby v tajnosti neudržoval kontakt se svojí skutečnou matku, kulečníkovou hráčkou Kailey, která už se delší čas snaží prorazit a vymanit se z šedé zóny barů a nezákonných sázek.

Jenže se jí nedaří, a tím pádem nedokáže splnit slib, že svého syna jednou odveze do Kanady. A pro Gulleyho je až příliš těžké této ženě, která se nikdy moc nestarala a až příliš mnoho slibů nesplnila, konečně uvěřit. A to, že svého syna unese, její situaci příliš nevylepší. Kailey proto musí začít bojovat.

A jejím cílem je vítězství ve velkém mači, které by mohlo přinést i tolik potřebné peníze. Nicméně i když jí přichází na pomoc starý mazák Teddy Quinette, který vede kulečníkový bar Quinn´s, není zdaleka jisté, že půvabná žena uspěje. A to ani nad suknem potaženým stolem, ani v boji o vlastního syna. V hlavní úloze vystupuje v podmanivém kulečníkářském dramatu made in USA pohledná holandská rodačka Famke Janssenová.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY