Prokletí

Prokletí

Cursed
2005, 97 min
dokina.cz 5.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mla-dých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným živo-tem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky.

Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak… Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla? Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje…

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot 1-3/Scream 1-3, Noční můra v Elm Street/A Nightmare On Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot 1-3/Scream 1-3, Tajemství loňského léta/I Know What You Did Last Summer, Fakulta/The Faculty). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda/Monster, Ospalá díra/Sleepy Hollow) a Joshua Jackson (Vřískot 2/Scream 2, Velmi nebezpečné známosti/Cruel Intentions).

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY