Prohřešky proti desateru

Prohřešky proti desateru

USA: Outlawing Indecency
2003

"Ve státě Florida můžu klidně chodit s pistolí. Zato nesmím pustit do vysílání slova jako třeba prsa nebo zadek a nesmím si ve studiu vyvěsit fotky nahých holek. Bouchačku ale mít můžu - a kohokoliv oddělat. Můžu si ji vzít kdykoliv, kamkoliv. Není to na hlavu? Vítám vás v Americe!" říká moderátor pornografického rádia Bubba.

Bubba je sice nesmírně populární a vydělával závratné částky, ale nyní má padáka. Majitel rádia dostal na srozuměnou, že doba oplzlostí v éteru skončila. V Americe nastupuje vlna puritánství, askeze, křesťanského fundamentalismu a ideologické prohibice. V Lousianě vydali zákon proti kalhotám bokovkám a krátkým dívčím halenkám, které obnažují bříško.

Ve městě Westweg je strážcem cudnosti Melvin Guildry: "Nemyslím, že je dobré ukazovat nestydaté věci. Vidím to takhle: nosit kalhoty na půl žerdi je nemravné. Nezajímá mě, co si o tom myslí někdo jiný, vzbuzuje to zkrátka averzi." Ve Fort Myers zase bojují pod křesťanskými prapory s prostitucí. Nasazují policejní agentku provokatérku, která hraje prodejnou ženu a přitom je vybavena především skrytým mikrofonem a kamerou.

Pokud ji osloví muž a nabídne jí finanční částku za sexuální služby, je na příštím rohu zatčen, na 48 hodin uvězněn, zaplatí vysokou pokutu a jeho jméno je publikováno v místním tisku. A to je v Americe problém. Pak můžete přijít o práci, nebo ji vůbec nemusíte získat, protože jste na nějakém seznamu. Ve Wisconsinu byl zase 18letý chlapec odsouzen do vězení, protože spal se svou 15letou přítelkyní. Porušil zákon. Navíc se dostal na veřejný internetový seznam sexuálních delikventů, kde bude uveden 20 let!

A není tam napsáno, za co byl souzen, je tam uvedeno, že spáchal sexuální delikt. Ten chlapec to nervově nevydržel, a když se k němu postavila společnost zády, spáchal sebevraždu. V tomto novodobém tažení za lepší, mravnější křesťanskou společnost se dokonce v některých státech spojili republikánští senátoři s demokratickými...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY