Past na rodiče

Past na rodiče

The Parent Trap
1998, 128 min
dokina.cz 6.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Annie a Hallie (obě hraje Lindsay Lohan) jsou sice identická dvojčata, ale navzájem se vůbec neznají. Jejich rodiče se rozvedli, když byly obě ještě malé, a tak sestry vyrůstaly odděleně. Hallie s tatínkem (Dennis Quaid), majitelem rozsáhlých kalifornských vinic, Annie s maminkou (Natasha Richardson), přední londýnskou návrhářkou svatebních šatů. Dokud se shodou šťastných náhod nepotkaly na letním táboře, neměly dívky o existenci té druhé ani ponětí.

O to větší bylo jejich překvapení a radost ze shledání. Annie a Hallie v sobě naleznou zalíbení hodné identických dvojčat a rozhodně se nechtějí znovu rozejít. Jak dát maminku a tatínka znovu dohromady a žít společně jako spořádaná a spokojená rodina? Dívky vymyslí rafinovaný plán. V jeho první fází, těžíce z dokonalé podoby, se prostě prohodí a na zkoušku si rodiče vymění. A tak se Hallie vydává do Londýna a Annie do Kalifornie. Druhou fází plánu je opětovné sblížení rodičů a vypadá to, že sestry nemají času nazbyt. Tatínek je totiž na nejlepší cestě podlehnout svodům jisté mladé vdavekchtivé ženy...

Film vznikl na motivy populární dětské knihy Luisa a Lotka od Ericha Kästnera. Díky dokonalým trikům mohla hrát obě dvojčata jediná dívka, Lindsay Lohan.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY