Orel přistává

Orel přistává

The Eagle Has Landed
1976, 135 min
dokina.cz 6.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Je konec roku 1943. Admirál Canaris (Anthony Quayle) se vrací ze schůzky s Hitlerem, na kterou se Vůdce dostavil s jasnou ideou unést britského premiéra Winstona Churchilla a uklidit ho do Německa tak, aby Třetí říše mohla požadovat mír z pozice síly.

I sám Hitler si je jist, že jeho bláznivý plán bude zapomenut, ale Heinrich Himmler (Donald Pleasence), jako vždy důsledný patolízal, požaduje, aby byl plán proveden. Canaris svěřuje úkol naplánovat misi plukovníku Maxi Radlovi (Robert Duvall), důstojníkovi, který se nemíchá do politiky a lze o něm předpokládat, že svou roli zvládne. Jako velitele mise si Radl vybírá zavrženého plukovníka Kurta Steinera (Michael Caine), který se odmítl účastnit genocidy, a tak ztratil přízeň. Steiner považuje tento úkol za příležitost k provedení čestného úkolu.

Steinerovo komando se za podpory místního agenta IRA Liama Devlina (Donald Sutherland) dostává do přímořského mistečka v Anglii, kam má dorazit i premiér. Steiner své jednotky vydává za svobodné polské vojáky na manévrech a poipravuje se na spuštiní léčky. Neví ovšem, že se do městečka dostal i mal? kontingent americké armády, jehož členové jsou šokováni přítomností těchto "polských" jednotek. Výsledkem je mimořádně akční přestřelka ...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY