Noční můry

Noční můry

Cauchemars
2002, 90 min
Režie:
Scénář:
Hrají:

Doktorka Clara Miller má vše, co si jako lékařka a žena může přát ke štěstí. Má úspěšnou praxi na vlastní soukromé klinice. Její druhý manžel Philippe je nejen milujícím mužem, ale také velmi uznávaným chirurgem a pracuje na její klinice. Má věrnou přítelkyni Alexandru, také lékařku na své klinice a dceru Clémence, která se chystá studovat medicínu a kráčet ve stopách rodičů. A přece není šťastná. Trápí ji špatná finanční situace některých oddělení kliniky a marná snaha o jejich záchranu ji psychicky vyčerpává, navíc v situaci, kdy je ve své snaze osamělá.

Jejímu stavu neprospívají ani neodbytné vzpomínky na prvního manžela Juliána, který jí zemřel při náročné operaci přímo pod rukama. Přestože už je to deset let, stále se ji pronásledují děsivé noční můry, při nichž je volána k naléhavému případu, musí se postarat o těžce zraněného pacienta a šokována zjistí, že je to Julien. Přes veškerou snahu se jí ho nepodaří zachránit, a když pak pláče u jeho těla, mrtvý se probudí a sevře jí hrdlo studenými pařáty. V tu chvíli se probudí, zalita studeným potem.

Jednoho večera je Clara přepadena třemi muži, ale vyvázne, když jí přijde na pomoc mladý Nicolas. V těžké chvíli, zranitelná a vylekaná, nechá se svým zachráncem svést. To, co považovala jen za chvilkovou slabost, protože stále miluje svého manžela Philippa, se však mění v další nekonečný stres. Její manžel totiž o několik dní později přivede Nicolase jako nového zručného chirurga, který má posílit tým lékařů.

A ten se netají tím, že hodlá slabé chvilky Clary využít ve svůj prospěch. Jeho zbraní je nahrávka jejich milostných hrátek, kterou tajně pořídil. Clara požádá o pomoc Alex, ale to ještě netuší, že se ve skutečnosti stala obětí dobře promyšlené intriky, která ji má připravit o kliniku. A nejen o kliniku...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY