Neústupný

Neústupný

Mr. Reliable
1996, 112 min
dokina.cz 6.6 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Neobvyklý příběh se odehrává během roku 1968 v době sílící revolty mladých proti válce, vládě i společnosti. Jeho hrdinou je mladý zloděj aut Wally Mellish, který byl právě propuštěn z vězení, kde si odseděl několikaletý trest za krádeže. Pronajme si zchátralý domek na západním okraji města a začne ho opravovat. Seznámí se přitom s Beryl Muddle, svobodnou matkou dvouleté dcery, kterou právě propustili ze zaměstnání. Zamilují se do sebe a nakonec se k sobě nastěhují. Hloupý Wally se chce předvést jako pozorný partner a ukradne dvě nablýskané ozdoby z dvojice jaguárů.

Bohužel není jako zloděj příliš chytrý a tak zanedlouho zaklepe u jeho dveří policie. Wally se však nechce vrátit do vězení a ztratit Beryl a naději na lepší život. Chce, aby policisté odešli a v panice popadne zbraň. A když vzápětí policisté ve dvěřích zahlédnou Beryl s dítětem v náručí, usoudí, že Wally drží ženu a její dceru jako rukojmí. Než si Wally a jeho partnerka uvědomí co se děje, obklíčí dům speciální jednotka policie a začne s únoscem vyjednávat. Policejní náčelník si uvědomuje, že nálada ve společnosti je napjatá. Ještě má v čerstvé paměti nevyprovokovaný útok policie na pokojnou protiválečnou demonstraci, ke kterému došlo před několika týdny a za nějž byla policie velmi kritizována. Proto je tentokrát odhodlán postupovat opatrně, přikáže tedy svému zástupci, aby s Wallym začal vyjednávat.

Situace se rychle rozkřikne, dostane do zpráv a kolem domu se to záhy hemží televizními štáby, novináři i obyčejnými zvědavci a zástupy turistů, kteří si nechtějí nechat ujít nečekanou atrakci. Za turisty se objeví nejen různí pouliční prodavači, ale také skupinky mladých demonstrantů. Mezitím si v domě Wally a Beryl užívají své nečekané slávy a rozhodnou se vše oslavit svatbou, na kterou chtějí pozvat policejního náčelníka jako Wallyho svědka. Rozruchem kolem případu Wallyho obléhání, které se táhne u několik dnů, je silně znepokojen sám premiér a v obavách o svou vlastní kariéru žádá komisaře o razantnější postup.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY