Neprůstřelný mnich

Neprůstřelný mnich

Bulletproof Monk
2003, 104 min
dokina.cz 6.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Tajemný mnich beze jména (Chow Yun-Fat ), mistr kung-fu, už šedesát let putuje po celé Zeměkouli. Opatruje magický svitek, v němž se skrývá klíč k neomezené moci. Cítí však, že jeho biologické hodiny už netikají tak silně jako dřív. Vydává se proto do města hledat muže, který by byl hoden stát se jeho nástupcem. Pouliční zlodějíček Kar (Seann William Scott) je do sebe zahleděný sanfranciský výrostek. Ale právě Kar mnichovi jednoho dne zachrání život. Mnich rozhodne, že svitek zdědí právě on. To však ještě netuší, co je mladík zač a kolik práce a energie bude muset sám vydat, aby Kara naučil odpovědnosti. Nicméně od té chvíle spolu brání svět před zlotřilci lačnícími po neomezené moci a schopnými spáchat cokoliv, jen aby se svitku zmocnili. Síly zla představuje především fanatický nacista Strucker (Karel Roden!). Mnich a Kar ale nebudou sami: na jejich stranu se přidá i ruská mafiánská princezna (Jaime King) zvaná Bad Girl.

John Woo (Mission Impossible II, Kód Navajo) sice film nerežíroval, zato se postaral o produkci. Má dostatek zkušeností a věděl, komu svůj projekt svěřit. Režie se ujal debutant Paul Hunter, jehož dosavadní zkušeností za kamerou je řada hudebních videoklipů se slavnými hvězdami, jako jsou: Jennifer Lopez, Lenny Kravitz, Christina Aguilera, Eminem, D'Angelo, Courntey Love, Marilyn Manson a Sean "Puffy" Combs.
Vedle svěžího humoru, rychlých kung-fu bitek a megaakčního vyvrcholení je pro české diváky lákadlem hlavně Karel Roden, který ve filmu vystřihl hlavní zápornou roli. (Karel Roden kvůli filmu absolvoval tvrdé lekce kung-fu.)
Když byla producentům Terenci Changovi a Johnu Woovi učiněna nabídka natočit film Neprůstřelný mnich, měli okamžitě zájem. Neprůstřelný mnich byl původně vydán koncem devadesátých let jako komiksový seriál.
"Komiksy nečtu," říká Chang, "ale tenhle byl jiný. Lákal mě velice spirituální aspekt příběhu."

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY