Mumie: Hrob Dračího císaře

Mumie: Hrob Dračího císaře

The Mummy: Tomb Of The Dragon Emperor
2008, 112 min
dokina.cz 4.2 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Rošťácký dobrodruh Rick O´Connell se vrací, aby chránil svět před zlem, které přestalo respektovat nápis na vlastním náhrobku, kde stojí klasické "Odpočívej v pokoji". Hrob titulního antihrdiny obklopuje 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Hraví hollywoodští scenáristé z tohoto divu světa vytvořili ústřední zápletku příběhu.

Jde prý o prokleté vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař, navěky uvězněný v hliněné krustě, připravil o milence. Naneštěstí na tento neobvyklý hřbitov zavátý prachem a časem narazí archeologická výprava, jejímž členem je i syn dobrodruha Ricka O´Connella Alex, který je stejně zbrklý jako jeho otec.

Neopatrností spustí řetězec událostí, na jejímž konci bude obživlá mumie Dračího císaře, která má jediný cíl - ovládnout celý svět. Zoufalý Alex se proto obrátí na jediné dvě bytosti, které si dokážou poradit s nemrtvými, tedy na vlastní rodiče.

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY