Mickovy modré oči

Mickovy modré oči

Mickey Blue Eyes
1999, 102 min
dokina.cz 6.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Michael Felgate (Hugh Grant) je pilný Angličan pracující v aukční síni v New Yorku. A jak to tak bývá, zamiluje se. Do Giny Vitaleové (Jeanne Tripplehornová) učitelky z Queensu. Leč, jak ji požádá o ruku, její reakce není rozhodně povzbudivá. Gina odmítne a štkající uteče z restaurace. Všechno se ale provalí, když se Michael setká s jejím otcem, okouzlujícím Frankem Vitaleem (James Caan), jenž je "Mr. Big" v utranásilnickém mafiánském spolku, a který ho uvítá s velmi otevřenou náručí. Gina se snaží vysvětlit Michaelovi, že si ho nemůže vzít, protože Frank se svou zločinecku bandou zničí každý vztah, který má pokračování v "náboru" přítele do otcova obchodu. Michael slibuje, že zařídí čistku v gangu, aby si svou milovanou mohl vzít, leč úkol si předsevzal nelehký...

V geniálně komediálním ladění předkládá divákům kanadský režisér Kelly Makin perfektní ukázku toho, jak se perou peníze ve rtuťovité části Manhattanu, v Little Italy, kde se musí za šlechetným účelem naučit angličan mluvit americkou brooklynštinou s taliánským akcentem, aby vyhověl přání svě vyvolené, což je podle amerických recenzentů nejpovedenější pasáž filmu. Uvidíme, jak si s ní poradí čeští překladatelé.
Hugh Grant potvrdil svůj komediální talent, zřejmý již z filmů Dva v tom, Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo Notting Hill. Partnerkou na kolbišti mu byla Jeanne Tripplehornová, která debutovala v Základním instinktu vedle Sharon Stoneové a Michaela Douglase. Známe ji též z filmů Firma a Vodní svět.
James Caan (kultovní Kmotr, Misery musí zemřít) ztvárnil roli drského mafiánského šéfa bez skrupulí. Producentkou filmu je životní souputnice Hugha Granta herečka a manekýnka Elizabeth Hurleyová. "Mickovy modré oči" jsou druhým filmem z dílny produkční firmy Simian Films, patřící Hughovi Grantovi a Elizabeth Hurleyové.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY