Mad Dogs and Englishmen

Mad Dogs and Englishmen

Mad Dogs and Englishmen
1995, 97 min
dokina.cz 3.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Mladá, nesmírně bohatá a krásná anglická aristokratka Antonia Dyerová vypadá už na první pohled jako snobská dáma z vyšší společnosti. A nejen vypadá, ale také se tak chová. Jenže Antonia má i druhou tvář, kterou před ostatními již několik měsíců umě skrývá. Je totiž narkomankou, jež se již neobejde bez své denní dávky heroinu. Drogou ji pravidelně zásobuje aristokrat Tony Vernon-Smith, bezohledný zločinec, který je schopen sehnat a dodat cokoli komukoli. Přesněji řečeno _ komukoli, kdo na to má.

S penězi Antonia pochopitelně žádné problémy nemá, a tak již delší dobu patří mezi Tonyho nejlepší zákazníky. Jednoho dne se však u dveří Antonie objeví americký student Mike Stone, jenž si přivydělává jako poslíček, a doručí jí balíček od Vernona-Smitha. Při předávání zásilky však mezi nimi přeskočí jiskra, a tak Antonia pozve Mika dál. Aristokratka se během krátké doby do mladíka zamiluje a zdá se, že ani ona jemu není úplně lhostejná.

Proto se jí Mike také snaží všemožně pomoci, když se rozhodne smrtícího návyku zbavit. Celou situaci navíc ještě ztíží vyšetřování inspektora Sama Stringera, tvrdého důstojníka z protidrogového oddělení. Ten je těžce zasažen zjištěním, že také jeho dcera Sandy se zapletla s drogovou scénou, kterou ovládá Vernon-Smith. Antonia s Mikem jsou zataženi do složité hry na kočku a na myš. Mladík se musí postavit nejen Vernonovi-Smithovi, ale také Stringerovi. Oba totiž chtějí udělat z mladé aristokratky obětního beránka zločinu, který nespáchala...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY